»نهج البلاغه:
شهید غلامحسین نوروزی

12 تیر 1397

شهید غلامحسین نوروزی

نام پدر : محمدعلی

تاریخ شهادت : ۱۳۶۷/۴/۴

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده،پس ار آن هیچگاه شک به دل راه ندادند ودر راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند،ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

غلامحسین نوروزی در سال ( ۱۳۳۲) در شهری که عروس کویر می نامند پای به سرای هستی گذاشت خانواده اش اهل دل و زحمتکش بود که از مال دنیا به اندک قناعت کرده و برای فائق آمدن بر مشکلات زندگی صبورانه و  مجدّانه تلاش می کردند.

او دوران طفولیت خود را در دامن پر مهر مادر سپری کرد و آن هنگام که گاه رفتن به مدرسه و نشستن پشت میز و نیمکتها فرا رسید و می بایست که از جویبار زلال علم و دانش جرعه ای می نوشید فقر خانواده مانع از آن شد و او نیز به فراست دریافت که برای رفع این کاستی باید خانواده اش را به لحاظ مالی پشتیبانی نماید به همین خاطر نشستن پشت دار قالی را به نشستن در پشت نیمکت مدرسه ترجیح داد تا از سنگینی بار زندگی بر شانه های پدربکاهد.

در بحبوحه ی انقلاب او از جمله جوانانی بود که بدون هیچ واهمه ای به وظیفه ی دینی خود عمل می کرد و همگام با سایر انقلابیون در صف مبارزه علیه طاغوت زمان حضور می یافت.

غلامحسین پس از پایان خدمت مقدس سربازی برای امرار معاش و گذران زندگی در واحد اکتشافی زغال سنگ طبس مشغول به کار شد و در حین کار به دنبال فرصتی برای کسب علم و دانش بود و این فرصت با حضور در کلاسهای نهضت سوادآموزی برای او فراهم شد و توانست دو سال در این کلاسها تحصیل نماید که ندای « هل من ناصر» رهبر فرزانه ی انقلاب را شنید به آن لبیک گفت و با پشت کردن به همه لذایذ مادی در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافت . تا یاری رسان سایر برادرانش باشد.

او سرانجام پس از سه ماه حضور در جبهه ، تاریخ ۱۳۶۷/۴/۴ در جزیره ی مجنون مفقود الاثر گردید کس چه می داند شاید او خود در مناجاتهای شبانه اش از خدا خواسته بود تا همانند فاطمه زهرا ( س) قبرش گمنام و بی نشان بماند.

آنچه از او به یادگار مانده فرزندانی صالح و نیکو دو پسر و یک دختر می باشد.

جزیره بوی تو را می دهد پدر، برگرد                     برای خاطر ما یک شب از سفر برگرد

جنون کهنه ی مجنون ، نگاه خسته ی هور                    نمی برند تو را یکدم از نظر ، برگرد

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1048

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید غلامحسین نوروزی”

قالب وردپرس