»نهج البلاغه:
شهید غلامرضا صفری

10 تیر 1397

شهید غلامرضا صفری

نام پدر: حسینعلی

تاریخ شهادت: ۱۳۶۳/۱۲/۲۵

رسول خدا صلی الله  علیه و اله و سلم می فرمایند :

بالاتر از هر کار خیری، خیر و نیکی دیگری است تا آنکه فردی در راه خدا کشته شود، و بالاتر از کشته شدن در راه خدا خیر و نیکی نیست.

وسائل الشیعه، ج۱۱، ص۱۰، حدیث ۲۱

زندگی نامه

در یکی از روزهای خوب خدا به سال ۱۳۴۲ در خانواده ای مذهبی و کشاورز در روستای شیرآباد از توابع بخش مرکزی شهرستان طبس متولد گردید. با توجه به عشق و علاقه خانواده به وجود مبارک امام رضا(ع) و ارادت به خاندان عصمت و طهارت (ع)  نام فرزند را غلامرضا گذاشتند وی بعد از گذراندن دوران طفولیت و قدم نهادن در مدرسه، تحصیلات خود را تا دوره راهنمایی ادامه داد. زلزله دلخراش سال ۱۳۵۷ طبس و تمایل او برای مساعدت اقتصادی خانواده باعث شد علی رغم میل باطنی نتواند به تحصیل ادامه دهد و به کار بنایی پرداخت همزمان با کارگری و بنّایی و کمک به خانواده نقش مؤثری در فعالیت های مذهبی و قرآنی و راهپیمایی های دوران انقلاب اسلامی داشت. غلامرضا فردی بسیار مهربان و دوست داشتنی بود و همه اقوام و خویشان از مهر و محبت ایشان بهره می بردند .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت سپاه در آمد و بعد از طی دوره های آموزشی عازم جبهه های جنگ گردید و در لشکر ویژه شهدا بین رزمندگان به شجاعت و رشادت معروف و پس از دلاوریها و فداکاری بسیار در تاریخ ۲۵/۱۲/۶۳ در عملیات « بدر» منطقه شرق دجله در اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید و پیکر رشیدش در منطقه ماند و مفقودالاثر اعلام شد تا این که بقایای جنازه پاک و مطهّرش پس از مدت نه سال دوری از وطن و انتظار خانواده و یگانه فرزندش در تاریخ۱۲/۸/۷۲ تشییع و در گلزار شهدای طبس در جوار امامزاده حسین ابن موسی الکاظم (ع)  به خاک سپرده شد.

زدی دستی و دامانی گرفتی                          ز تن بگذشتی و جانی گرفتی

شبی ، بی دست و پا در خون تپیدی              سری دادی و سامانی گرفتی

گزیده ای از وصیت نامه شهید

« من بر اساس رسالت و مسئولیتی که حس نمودم در راه الله و برای پاسداری از انقلاب اسلامی که خونبهای هزاران شهید و مجروح است، به طور داوطلبانه به غرب کشور آمدم و به دفاع پرداختم. من گام نهادن در این مسیر خدایی را یک فریضه می دانم. در این راه اگر دشمن را شکست دهیم پیروزیم و اگر به ظاهر شکست بخوریم و کشته شویم بازهم پیروزیم.»

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=737

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید غلامرضا صفری”

قالب وردپرس