»نهج البلاغه:
شهید غلامرضا قاضی

11 تیر 1397

شهید غلامرضا قاضی

نام پدر: حسن

تاریخ  شهادت: ۱۳۶۱/۲/۲۹

…..آنها که در راه خدا هجرت کردند، و از خانه های خود بیرون رانده شدند،ودر راه من آزاردیدند،وجنگ کردند وکشته شدند، سوگند یاد می کنم، که گناهان آنها را می بخشم و آنها را در بهشتهائی که زیر درختان آن نهرها جاری است، وارد می کنم این پاداشی است از طرف خداوند، وبهترین پاداشها نزد پروردگار است.

زندگی نامه

شهید غلامرضا قاضی در تاریخ ۲/۶/۱۳۴۵ در روستای حجت آباد در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود ، دوران کودکی را در همان روستا و در کنار پدر و مادر مهربان خود که حسن و فاطمه نام داشتند سپری نمود و تحصیلات خود را تا پایه ی پنجم ابتدایی ادامه داد.

غلامرضا به دلیل مشکلات مالی خانواده و دوری از شهر سنگر مدرسه را رها کرد و جهت کمک به بهبود وضعیت مالی خانواده به کار و تلاش در شغل گچ کاری پرداخت .  پس از اعلام بسیج عمومی به فرمان حضرت امام به عضویت این نهاد مقدس در آمد و مدتی نیز مسئول کتابخانه روستا بود.

وقتی دشمن خاک وطن را اشغال کرد و اسلام و انقلاب در معرض خطر قرار گرفت ، او که از نسل انقلاب بود و در دامان انقلاب پرورش یافته بود ، برای محافظت  و اعتلای اسلام و کشور عاشقانه به جبهه ها شتافت و در برابر دشمن متجاوز سینه سپر کرد و در رسته ی تک تیر انداز ایفای نقش نمود.

او پس از دلاوریها و رشادتهای فراوان سرانجام در تاریخ ۱۳۶۱/۲/۲۹ در عملیات بیت المقدس که برای آزادسازی خرمشهردر منطقه جنوب در حال انجام بود بر اثر اصابت تیر مستقیم دشمن به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

پیکر پاک این شهید در تاریخ ۱۳۶۱/۳/۶ پس از تشییع بر روی دستان امت شهید پرور طبس به روستای دشتغران انتقال یافت و در گلزار شهدای روستا در کنار دیگر هم رزمانش به خاک سپرده شد.

‹ درودی بی کران نثار روحش باد ›

گزیده ای از وصیت نامه شهید:

« مردم باید همیشه دنباله رو روحانیت مبارز مخصوصا“ امام خمینی باشند و سرپیچی ازفرمان آنها نکنند که بدبختی ما در طول پنجاه سال حکومت پهلوی به خاطر همین سرپیچی از روحانیت مبارز بود »

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=859

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید غلامرضا قاضی”

قالب وردپرس