»نهج البلاغه:
شهید غلامرضا نوروزی

12 تیر 1397

شهید غلامرضا نوروزی

نام پدر: علی

تاریخ شهادت: ۱۳۶۲/۱/۲۴

همانا مومنان(واقعی) کسانی هستند که به خدا رسول او ایمان آورده، پس از آن هیچ‌گاه شک به دل راه ندادند و در راه خدا با مال جانشان جهاد کردند، ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

شهید غلامرضا نوروزی ، در سال ( ۱۳۴۵) در طبس در خانواده ای مؤمن و مذهبی به دنیا آمد و در دامان مادر و پدر مهربان به نام های « بمانه » و « علی » رشد کرد.

جهت تحصیل علم شش سالگی راهی مدرسه شد و تحصیلات خود را تا کلاس سوم راهنمایی ادامه داد.

غلامرضا جوانی کوشا و زرنگ بود و در مراسم مذهبی و مجالس عزاداری سالار شهیدان شرکت فعال داشت ، در سن یازده سالگی ، بر اثر حادثه دلخراش زلزله سال ۱۳۵۷ مادر خود را از دست داد.

اوقات فراغت از تحصیل را صرف امور نقاشی ساختمان می کرد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در بسیج نام نویسی کرد و با شروع جنگ با وجود سن کم ، سه بار به جبهه عزیمت نمود ، تا سرانجام، در عملیات والفجر یک در منطقه شرهانی در تاریخ ۱۳۶۲/۱/۲۴ با اصابت ترکش خمپاره دشمن ، روح ملکوتیش به دیار حق شتافت و جامه جانش به هنر شهادت مزّین گردید ، کران تا کران این دشت ، گلگون از خون عاشقانه شده است ، عاشقانی که در کوه و دشت و کویر ، زن و مرد و جوان و پیر و با بانک بلند تکبیر به حمایت از اسلام و انقلاب و وطن برخاستند و حجله عروس عشق را با خون پاک خویش آذین بستند.

شهید غلامرضا نوروزیه جوان و جاودانه به خون نشست و حصارهای جسم خاکی را در هم شکست و به قرب الهی پیوست ،

شهادتی که به تعبیر امام عاشقان هنر مردان خداست ، مردانی که تنفسشان تسبیح و کلامشان ذکر است.

پیکر پاک شهید نوروزی شش روز پس از شهادت در تاریخ ۱۳۶۲/۱/۳۰ پس از تشییع جنازه با شکوه ، در جوار امامزاده حسین بن موسی الکاظم علیه السلام به خاک سپرده شد.

‹ درودی جاودان نثار روح پاکش باد ›

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1051

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید غلامرضا نوروزی”

قالب وردپرس