»نهج البلاغه:
شهید فتح الله مرغوبی

12 تیر 1397

شهید فتح الله مرغوبی

نام پدر: محمد

تاریخ شهادت : ۱۳۶۴/۱۱/۲۳

پس کسانی باید در راه خدا جهاد کنند که زندگی این جهان رابه آن جهان می فروشند. وهرکس در راه خدا جهاد کند وکشته شود یا فاتح گردد زود باشد که او را اجری عظیم دهیم.

زندگی نامه

سال ۱۳۴۱ بود که فضای خانواده ای مذهبی و کشاورز در روستای مرغوب بخش دیهوک طبس به نور طفلی معطر گردید که اورا فتح الله نام نهادند و سالیان بعد خون همین طفل نورسیده در آبیاری درخت انقلاب ثمربخش شد . پس از چند سال تحصیل مدرسه را به خاطر مشکلات مالی  پدر رها کرد. و به دامداری و کشاورزی مشغول  و بعد از مدتی درسایه دعای پدر ومادرش در ذوب آهن زرند کرمان قسمت پابدانا مشغول کار شد

روحیه اخلاص وصداقتش باعث شد تا برای دفاع از میهن اسلامی وفرمان امام راحل کار را رها و عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شود .

حضور در سنگرهای دفاع مقدس وآن دانشگاه انسان ساز ،  روحیه اش را دگرگون ساخت پس از سه مرحله اعزام تمایل زیادی جهت حضور در جبهه پیدا کرد به گونه ای که با گریه بر این امر پافشاری می نمود وقتی به مادرش خبر دادند که فتح ا … قصد اعزام به جبهه ها را دارد آن شیر زن با تمام عشق و خونسردی فرمود: مگر فرزند من بهتر از علی اکبر امام حسین (ع) می باشد که در جبهه شرکت ننماید این رزمنده دلاور بسیجی اولین بار به شهرستان بوکان در منطقه کردستان اعزام  گردید همچنین در منطقه عملیاتی سومار شرکت کرد تا اینکه در آنجا از ناحیه صورت مجروح شد اما این حادثه مانعی برای تداوم و حضور آن دلاور مرد در جبهه های نبرد نشد بلکه عزمش نسبت به دفاع مقدس جزم تر نمودپس از بهبودی در عملیات والفجر ۸  شرکت کرد تا سرانجام در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۳ بر اثر ترکش راکت هوایی دشمن به شهادت رسید و به جمع عاشورائیان پیوست پیکر مطهرش در تاریخ ۱۳۶۴/۱۲/۱ بر دوش امت همیشه در صحنه طبس تشییع ودر زادگاهش روستای مرغوب به خاک سپرده شد کلام را به گوشه ای از وصیت نامه انسان ساز آن شهید تبرک ساخته و آن را حسن ختام می گذاریم .

« با سلام و درود بر منجی عالم بشریت امام زمان و نائب بر حقش امام امت و با سلام و درود بر خانواده های معظم شهدا و درود خدا بر شما باد که در مصیبتهای بزرگی چون از دست دادن فرزندانتان صبر کردید و در باز شدن راه کربلای حسینی صبر کردید و شما ای مردم شجاع ایران خداوند شما را برای یاری اسلام حفظ کند و اما ای مردم مرغوب ای کسانیکه خون دادید مجروح دادید مال زندگی خود را در راه اسلام دادید بدانید که خداوند به شما عنایت دارد  سخنی هم خطاب به مسئولین که به خاطر پست و منصب و مقام با یکدیگر دعوا نداشته باشند به فکر انقلاب و نظام و مردم باشند .

‹ یاد آن عزیز سفر کرده گرامی باد ›

آواز خوش هزار تقدیم تو باد                      سرسبزترین بهار تقدیم تو باد

گفتند که لحظه ای است روئیدن عشق                  آن لحظه هزار بار تقدیم تو باد

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=981

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید فتح الله مرغوبی”

قالب وردپرس