»نهج البلاغه:
شهید محمدجواد عصاری

10 تیر 1397

شهید محمدجواد عصاری

نام پدر: حسن

تاریخ شهادت: ۱۳۶۰/۲/۱۷

هرگز گمان مبرآنها که در راه خدا کشته شده‌اند، مردگانند، بلکه زنده ‏اند نزد پروردگارشان روزی داده می‏شوند.

زندگی نامه

شهید محمد جواد عصاری به سال ۱۳۳۸ درخانواده ی مذهبی در طبس چشم به جهان گشود ، دوران کودکی خود را در دامان پر مهر پدر و مادری فداکار به نامهای « حسن » و « کبری » سپری نمود.

تحصیلات خود را با علاقه و اشتیاق ادامه داد و موفق به اخذ دیپلم گردید ، در اوقات فراغت کمک کار پدرش در مغازه ی آهنگری بودتا بتواند حامی خانواده برای امرار معاش و کسب روزی حلال باشد.

محمد جواد در سال ۱۳۵۹ راهی خدمت سربازی شد ، او مدتی از خدمتش را در سنندج و دیواندره گذراند، هنگام هجوم وحشیانه دشمن به سرزمینمان روانه ی آبادان گردید.

در جریان عملیات شکست حصر آبادان در روز ۱۷/۲/۱۳۶۰ مردانه جنگید و سرانجام به خون خویش غلتید و به جمع لاله های گلگون کفن ملحق شد مبارک باد بر شما ای سبز سیرتان حماسه ساز که راز خون را یافتید و با جبینی آغشته به خون ندای شهادت سردادید.

محمد جواد عصاری ، شهید دیگری از سلاله مجاهدان بود که در عرصه ی رزم و جهاد ، جان بر سر پیمان خود با خدا و اسلام و انقلاب نهاد اگر چه با پیکری بی جان و ناتوان بر خاک افتاد اما خورشید وجودش هماره در آسمان انقلاب خواهد درخشید.

ما امروز سلامت و آرامش خود را مرهون و وامدار شهیدانی چون شهید عصاری هستیم که با خون خویش غنچه آزادی را بارور کردند تا ما را به سرچشمه های سعادت و نیکبختی برسانند .

اینک این مائیم که باید به آرمانهای شهیدان وفادار بمانیم و نگذاریم در کمین نشستگان ، آنها و فرهنگشان را از ما بگیرند و ثابت کنیم که زمان همه چیز را کهنه می کند مگر خون شهیدان را .

پیکر پاک این پروانه عاشق چندروز پس از شهادت توسط مردم شهید پرور طبس تشییع و در جوار آرامگاه حضرت حسین بن موسی الکاظم علیه السلام به خاک سپرده شد.

‹ بهاری ترین درودهایمان نثار روح تابناکش باد ›

ای خوش با فـرق خونین در لقای یار رفتن            سر جدا ،پیکر جدا،در محضل دلدار رفتن

غوطه در خون جبین خوردن پی غسل شهادت     در نمــاز عشـق  دور از صحبـت اغیــار رفتـن

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=773

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمدجواد عصاری”

قالب وردپرس