»نهج البلاغه:
شهید محمدحسن قلیان مقدم

11 تیر 1397

شهید محمدحسن قلیان مقدم

نام پدر: رضاقلی

تاریخ شهادت : ۱۳۶۲/۵/۱۷

به آنها که در راه خدا کشته می‏شوند ، مرده مگوئید، بلکه آنان زندگانند،ولی شما نمی‏فهمید.

زندگی نامه

سال  ۱۳۴۲ بود که در فضای خانه ی  پراز مهر و مذهبی در شهر طبس فرزندی چشم به این جهان گشود که نامش را محمد حسین گذاشتند .

دوران کودکی خود را در دامن پر مهر مادر گذراند تا این که به سن تحصیل رسید. دوره ابتدایی را شروع و تا پایان مقطع متوسطه و اخذ دیپلم به تحصیل ادامه داد

وی علاقه ی زیادی به انجام کارهای خیر و شرکت در مراسمات مذهبی و مجالس دینی داشت. در دوران انقلاب در تمام راهپیمایی ها شرکت می نمود

زمانی که حضرت امام خمینی (ره)  فرمان  تشکیل ارتش بیست میلیونی را صادر کردند از جمله افراد وجوانانی بود که باعشق واختیار پا به این نهاد مقدس گذاشت وبا ثبت نام دراین لشکر مخلص الهی پای بندی خودرا به نظام جمهوری اسلامی ایران ثابت کرد .

در برنامه ها وفعالیت های بسیج وپایگاه محلش صادقانه حضور پرشور داشت ودیگران را نیز تشویق می کرد که دربسیج شرکت کنند.

برای رفتن به جبهه های نبرد حق علیه باطل روزشماری می کرد ولی لازمه حضور طی کردن دوره های آموزشی لازم بود که این شهید عزیز با علاقه وافری در کلاسهای آموزش نظامی بسیج ودوره های مربوطه شرکت وبه سرعت خود را به جبهه رسانید .

وی در مناطق عملیاتی که بدانجا اعزام شده بود فداکاری های زیادی را از خود نشان داد و سرانجام در تاریخ ۱۷/۵/۶۲ در منطقه مهران به علت اصابت ترکش خمپاره دشمن به درجه رفیع شهادت نایل گشت.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

گزیده ای از وصیت نامه شهید

ای تجار و کسبه که رزق و روزی مردم را تأمین می کنید از آخرت خود یادتان نرود زیرا خیلی مسئولیت دارید و همانا به فکر این باشید که چگونه می توانید آن منبع حیاتی مردم را تأمین نمایید و اما برادران که مسئولیت و نقش معلم را در جامعه به عهده دارند در قبال این وظیفه بکوشیم تا جامعه با فرهنگ اسلامی رشد کند زیرا فرهنگ جامعه مثل عقل در وجود آدمی موجب تغییر روح آن محیط می گردد.امید است لحظه ای درنگ نفرمایید و ای برادری که در ارگان های مملکتی مشغول خدمت هستید نقش تو که نمونه و الگوی جامعه هست حفظ کن. همان طور که هستی . ای برادر زندگی فنا شدنی است راهی دریاب که عاقبت آن مایه ی خوشبختی باشد و ای خواهر تو که راه زینب(ع) را دنبال می کنی زینب گونه عمل کن.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=884

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمدحسن قلیان مقدم”

قالب وردپرس