»نهج البلاغه:
شهید محمدحسین عباسیان

10 تیر 1397

شهید محمدحسین عباسیان

نام پدر: حسنعلی

تاریخ شهادت  : ۱۳۶۴/۱۱/۲۳

 هرگز گمان مبر آنها که در راه خدا کشته شده‌اند، مردگانند، بلکه زنده ‏اند نزد پروردگارشان روزی داده می‏شوند.

زندگی نامه 

مرداد ماه سال ۱۳۴۵ در خانواده ای مذهبی و پر تلاش در معدن میناک فرزندی چشم به جهان گشود که پدر و مادر بنا به عشق و ارادتی که به سرور آزادگان حسین ابن علی (ع) داشتند نامش را محمد حسین نمودند . محیط مذهبی خانواده حسنعلی– پدر او – و علاقه عمیق مادرش به حضور در جلسات مذهبی و روضه ی ابا عبدالله (ع) و امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) که اوج آن در ماه های محرم و صفر بود همراه آن کودک زمینه مساعدی شد تا در همان دوران طفولیت با اسلام و قرآن و ائمه اطهار(ع)  آشنا گردد.

تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در عشق آباد سپری کرد اواسط دوره راهنمایی او مصادف شد با اوج مبارزات اسلامی و انقلابی مردم مسلمان ایران در سراسر کشور ، لذا فرصتی پیش آمد تا با شرکت در راهپیمایی ها و مراسم های انقلابی بخش دستگردان ، به خوبی با امام امت(ره) و اهداف و آرمانهای آن رهبر عالیقدر جهان اسلام آشنا شده و خود را برای تحقق اهداف آن امام عزیز آماده نماید . پس از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای تبعیت از فرامین امام راحل بهترین مکان را جهت انجام وظیفه ی انقلابی خود بسیج در نظر گرفت و با عضویت در پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی عشق آباد فعالیت های خود را گسترش داد. محمد حسین در طول دوره ی چهار ساله ی دبیرستان تا اخذ دیپلم از دبیرستان شهید باهنر نیز همواره عضو فعـال و پرکار تشکل های اسلامی مدرسه بود و ضمن حضور مرتب خود در مسجد و اقامه ی نماز ، دعای کمیل و توسل دیگران را نیز به این امر تشویق می نمود. علاقه ی عجیب و وافری به امام و روحانیت متعهد و پیرو خط امام (ره) داشت. محمد حسین که یک دوره ی آموزش نظامی را از طرف بسیج در پادگان ۰۴ بیرجند پشت سر گذاشته بود برای اولین بار در تاریخ۳۱/۱/۶۱  به جبهه های جنوب رفت وبا شرکت در عملیات بیت المقدس که با رمز مبارک یا علی ابن ابیطالب(ع) با هدف آزادسازی خرمشهر در غرب کارون و شمال خرمشهر آغاز گردید بر دشمن بعثی تاخت و بعد از عملیات به علت مجروحیت به خانه برگشت ولی چند ماه بعد باز در تاریخ ۷/۷/۶۱ داوطلبانه عازم جبهه سومار شد. او که دیگر با جنگ و جبهه و جهاد در راه خدا اُنس و الفتی گرفته بود بعد از بازگشت از جبهه دوباره در سال ۱۳۶۳ عازم مهران و این بار نیز در عملیات والفجر ۳ شرکت نمود و مجروح شد و توفیق پیدا کرد که در طول جنگ تا زمان شهادتش چندین مرتبه همراه با دیگر دوستان و آشنایان داوطلبانه به مصاف جنایتکاران صدامی برود .

بعد از اخذ دیپلم به عنوان پاسدار وظیفه وارد تشکیلات سپاه و مدتی بعد از آموزش فرماندهی دسته پادگان آموزشی ثامن الائمه به لشکر ۵ نصر معرفی شد. مدتی را در لشکر ۵ نصر خراسان خدمت کرد و بعد به عضویت گردان فلق لشکر ۲۱ امام رضا (ع) درآمد و سرانجام پس از چند ماته حضور در جبهه در عملیات والفجر ۸ به عنوان فرمانده ی دسته شرکت و در صبح ۲۳/۱۱/۶۴ شربت شهادت نوشید.

پیکر پاک این پاسدار رشید اسلام بعد از چند روز از شهادت پس از تشییع در شهرستان طبس به بخش دستگردان منتقل گردید و طی مراسم باشکوهی در شهر فعلی عشق آباد در گلزار شهدا به خاک سپرده شد .

گزیده ای از وصیت نامه شهید

ای ملت آگاه باشید و از تفرقه بپرهیزید و همیشه فرمان امام خمینی (ره) را برای خود ملاک قرار دهید و بدانید که اسلام ناطق، حسین زمان خمینی است و از او پیروی کنید . مبادا مانند اهل کوفه امام را تنها بگذارید .

ملت شهید پرور امام ، امام را تنها نگذارید . به گفته های امام عزیزمان توجه کنید . پیرو خط او باشید که خط او خط انبیاء است . در دعاهای کمیل و توسل شرکت کنید زیرا هر چه که داریم از همین دعاها داریم . پیرو روحانیت متعهد و در خط امام باشید . نور چشم امام یعنی سپاه پاسداران و دیگر ارگان های انقلابی را پشتیبان باشید.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=758

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمدحسین عباسیان”

قالب وردپرس