»نهج البلاغه:
شهید محمدحسین فعال

10 تیر 1397

شهید محمدحسین فعال

نام پدر: محمدباشی

تاریخ شهادت  : ۱۳۶۱/۸/۲

(همگی به سوی میدان جهاد) حرکت کنید،چه سبکبار باشید چه سنگین بار،وبا اموال وجانهای خود جهاد نمائید، این به نفع شما است اگر بدانید.

زندگی نامه

در خانواده ای متدین و مذهبی ، به سال« ۱۳۴۶»  دیده ی معصومانه طفلی به روشنای هستی باز کرد. که از رهروان حضرت قاسم (ع) گردید و در ایام نوجوانی راه آن جوان حسنی را پیمود ، سالهای ابتدائی و راهنمائی را با موفقیت در زادگاهش گذراند. اعتقادات دینی خانواده او را نوجوانی متقی و پرهیزگار پرورش داد  ، به نماز اول وقت عشق می ورزید . نسبت به فراگیری قرآن و حضور در مجالس مذهبی سعی و تلاشی وافر داشت . روزی هم که فرمان تشکیل بسیج صادر گردید به افتخار دراین لشکر خدا ثبت نام نمود و با عضویت در این تشکیلات مردمی فعالیت خود را در جبهه ی پاسداران و حافظان ارزشهای نهضت شکوهمند ملت ایران ، گسترده تر ساخت.

در حال و هوای همین خدمات بود ، که آشوب جنگ به مرزهای جنوب و غرب هجوم آورد و تجاوز آشکار دست نشانده استکبار جهانی ، صدام عفلقی ، به کشور اسلامی آغاز شد. او بی قرار و مشتاق به مبارزه و جهاد با متجاوزان ، بارها به مراکز اعزام نیرو ، مراجعه ، اما به دلیل صغر سن ، اجابت تقاضای او امکان پذیر نبود . سرانجام پس از مدتی ، آرزوی قلبی اش بر آورده گشت و به سوی جبهه ها رهسپار شد . مدتی را در آن دیار به دفاع از دست آوردهای انقلاب مشغول بود ، و در یاری برادران هم سنگرش از جان مایه گذاشت . تا سرانجام در منطقه سومار عملیات « مسلم ابن عقیل » به تاریخ ۱۳۶۱/۸/۲ ، به صفیر گلوله آرپی جی ۷  قا لب شکسته ی تن وا نهاد و آزادانه به سوی ملکوت معبود پرواز کرد . پیکر به خون خفته او پس از تشییع،در جوار آستانه مقدس حسین ابن موسی الکاظم علیه السلام به آغوش خاک آرمید . او رو سپید به دیدار پروردگار شتافت ، و روسیاهی به زندگی ظالمان تاریخ ماند.

‹ رحمت ابدی پروردگار بر او باد ›

گزیده ای از وصیت نامه شهید :

پدرم درود من بر توکه چون ابراهیم فرزند خویش را به فرمان خدای بزرگ به قربانگاه فرستادی. پدرم بدان و آگاه باش که اسماعیلت هرگز از فرمان باری تعالی سر باز نمی زند و مرگ در راه خدا را جزو بهترین نعمتهای خداوند می داند. مادرم، سلام بر توکه بالاخره بر احساس مادرانه ات پیروز شدی و فرزندت را روانه میدان نبرد کفار و مسلمین کردی و گفتی که تو را در راه خدا هدیه انقلاب اسلامی می کنم و من بوجودت افتخار می کنم که مادری از سلاله فاطمه زهرا هستی و تنهاحرفی که این فرزند کوچکتان با شما دارد که ای خواهران و برادران شایعات را گوش نکنید و مبادا خدای ناکرده شک کنید که این جنگ به ضرر ماست و باعث شکست ما می شود چون الحمدلله این طورنیست و تمام این اتفاقات باعث اتحاد بیشتر در بین امت مسلمان ما می شود و انقلاب ما تا نابودی امپریالیسم و جوجه هایش ادامه دارد.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=832

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمدحسین فعال”

قالب وردپرس