»نهج البلاغه:
شهید محمدحسین قوسیان مقدم

11 تیر 1397

شهید محمد حسین قوسیان مقدم
نام پدر: عباسعلی

ولادت: ۲/۷/۱۳۴۱

شهادت: ۱/۱۱/۱۳۶۵

محل شهادت: شلمچه

مزار: امامزاده حضرت حسین ابن موسی الکاظم «ع» طبس

إِنَّ اللّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّهَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِ فَیقْتُلُونَ وَیقْتَلُونَ وَعْداً عَلَیهِ حَقّاً فِی التَّوْرَاهِ وَالإِنجِیلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللّهِ فَاسْتَبْشِرُواْ بِبَیعِکُمُ الَّذِی بَایعْتُم بِهِ وَذَلِکَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ.

﴿١١١توبه﴾

خداوند از مؤمنان، جانها و اموالشان را خریداری کرده، که بهشت برای آنان باشد؛ در راه خدا پیکار می‌کنند، می‌کشند و کشته می‌شوند؛ این وعده حقّی است بر او، که در تورات و انجیل و قرآن ذکر فرموده؛ و چه کسی از خدا به عهدش وفادارتر است؟! اکنون بشارت باد بر شما، به داد و ستدی که با خدا کرده‌اید؛ و این است آن پیروزی بزرگ.

زندگی‌نامه

در مهر ماه سال۱۳۴۱ در بخش بشرویه از توابع فردوس در خانواده‌ای مؤمن و مذهبی نوزادی متولد شد که وی را محمدحسین نامیدند چه زیبا نامی بر او نهادند چرا که عشق به اسلام و امام حسین «ع» از همان کودکی در بند بند وجودش تنیده شده بود و عشق به قرآن و مکتب در وجودش نمایان بود، مقدمات عضویت را در مکتب عشق به امام خمینی «ره» و اسلام، با فراگیری قرآن در مکتب‌خانه‌ها آغاز نمود. در شش سالگی پا به مدرسه نهاد چون پدرش در ژاندارمری خدمت می‌کرد علی‌رغم مشکل شغل پدر که هر چند گاهی به جاهای مختلف منتقل می‌شد، درسش را ادامه داد و با برادر کوچکترش دور از خانواده در شهر طبس تا پایان مقطع متوسطه به ادامه تحصیل پرداخت.

با پیروزی انقلاب اسلامی و عضویت در ارگانهای فرهنگی، بسیج را برگزید و عضو فعال بسیج گردید و با علاقه به اسلام و انقلاب خدمت می‌نمود مدرک دیپلم پرافتخارش را با سختی و دوری از خانواده بدست آورد و آماده رفتن به دانشگاه گردید اما دانشگاه او دانشگاه انقلاب شد.

با شروع جنگ به اتفاق تعدادی از بسیجیان مخلص در اواخر سال ۱۳۵۹ عازم جبهه شد و حضور در کربلای ایران، روحیه تقوا، حماسه‌سازی و مبارزه را در وی تقویت نمود چنانکه زمان برگشت از جبهه شدیداً به فعالیت­های نظامی و تشکیل پایگاه مقاومت بسیج در محل پرداخت. پدرش در همان مقطع از زمان، فرمانده پاسگاه ژاندارمری جوخواه طبس بود. مشکل منطقه، اشرار و قاچاقچیان بودند و محمدحسین که روحیه مبارزه و شهادت‌طلبی در وجودش موج می‌زد به همراه پدر عاشقانه در عملیاتهای تعقیب و از بین بردن اشرار و سوداگران مرگ، شرکت می‌کرد تا اینکه پدرش که الگوی شهادت‌طلبی برای وی بود در سال ۱۳۶۱در هنگام درگیری با اشرار به فیض رفیع شهادت نایل آمد. شهادت پدر او را در هدفش مصمم‌تر و استوارتر گرداند تا راهش را چه در پشت جبهه با اشرار داخلی چه در جبهه با دشمن خارجی ادامه دهد. به عضویت سپاه درآمد از آن پس حضور مستمرش در جبهه شروع شد به دفعات مکرر جهت دفاع از میهن عازم جبهه گردید.

سال ۱۳۶۴ به پیشنهاد خانواده ازدواج نمود و داماد یک‌ساله در سال ۱۳۶۵ همسرش را به خدا سپرد و عازم میدان رزم شد.خدمات شایانی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل ارائه داد تا اینکه سرانجام در تاریخ ۱/۱۱/۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی شلمچه در عملیات کربلای ۵ به فیض عظمای شهادت نایل آمد.

پیکر پاک و مطهرش چند روز پس از شهادت بر دوش مردم قدرشناس و قهرمان­پرور طبس، طی مراسم با شکوهی تشییع و در جوار امامزاده حسین‌بن­موسی‌الکاظم «ع» به خاک سپرده شد.

یادش بخیر

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=890

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمدحسین قوسیان مقدم”

قالب وردپرس