»نهج البلاغه:
شهید محمدحسین محمودیان

12 تیر 1397

شهید محمدحسین محمودیان

نام پدر: محمد

تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۲/۲۸

…..آنها که در راه خدا هجرت کردند، و از خانه های خود بیرون رانده شدند، و در راه من آزار دیدند، و جنگ کردند و کشته شدند، سوگند یاد می کنم، که گناهان آنها را می بخشم و آنها را در بهشتهائی که زیر درختان آن نهرها جاری است، وارد می کنم این پاداشی است از طرف خداوند، و بهترین پاداشها نزد پروردگار است.

زندگی نامه

ای دشت گلگون از خون ، ای مهد و ملک شقایق های به خون تپیده ، ای ایران ، ای موطن و مزار شهیدان ، شکوه شوکت کدامین حماسه ات را بسرایم که از عهده برآیم ؟ به روی کدامین بهار خونین ات آغوش بگشایم که قلم و قامت ناتوان را در هم نشکند؟ هنوز به فکر آن شقایق عاشقم که نا شکفته پرپر شد، هنوز گلبرگ های نگاه آتشین او مهربان ترین تفسیر زندگی است، هنوز ساقه های سبز جوانش هزار جوانه در جان و جهان دارد.

درآخرین روزهای بهار ۱۳۴۵ بود که گلی معطر پابه عرصه وجود گذاشت که نامش را محمدحسین گذاشتند  ، دوران کودکی را در دامان پر مهر مادری مهربان به نام رقیه و پددری فداکار به نام محمد سپری کرد و در هفت سالگی راهی مدرسه شد.

دورا ن نوجوانی شهید همزمان بود با شکوفا شدن انقلاب اسلامی و وقوع زلزله ی دلخراش طبس که مادر و دو برادر و خواهرش را از او گرفت و طولی نکشید که بر اثر سختیها، پدرش نیز دار فانی را وداع گفت و سختی زندگی او را در برگرفت اما علی رغم همه این سختی ها از انجام وظیفه دینی واسلامی خود غافل نمی شد او درتمام  صحنه های انقلاب و در پایگاههای بسیج، نماز جماعت و مراسم مذهبی فعّالانه شرکت می کرد، با تمام مشکلاتی که برایش وجود داشت و بدون بهره مندی از محبت پدر و مادر تحصیلات خود را تا سطح تربیت معلم ادامه داد.

هنگامه ی تجاوز ناجوانمردانه رژیم بعث به سرکردگی استکبار جهانی به حمایت از اسلام و انقلاب ، آستین همت بالا زد و به صف رزمندگان جبهه های حق علیه باطل پیوست و در لشکر پنج نصر وارد میدان نبرد با متجاوزان گردید و پس از چهار ماه و بیست و دو روز ایستادگی در برابر دشمن متجاوز در تاریخ ۱۳۶۵/۲/۲۸ در منطقه حاج عمران بر اثر ترکش خمپاره به لقای دلدار رسید .

شهید محمودیان رایحه ی دل انگیز و جاودانه ی فلاح و سعادت را در طلوع خونین شهادت شنید و به حریم لطف الهی کوچ کرد.

پیکر مطهر این شهید عزیز در تاریخ ۱۳۶۵/۳/۶ طی یک تشییع جنازه ی با شکوه بر دوش امت خداجوی در جوار امام زاده حسین بن موسی الکاظم علیه السلام به خاک سپرده شد برای این شهید شاهد ، زندگی جاودان و حیاتی پر از گلهای سرخ بهشتی آرزو می کنیم.

ای لاله آرمیده در خاک خمش                         مضمون سخن تویی و معنای خروش

هم سینه به سینه نقش قصه ی تو                    هم رایت سرخ تو رود دوش به دوش

‹ زلال ترین درودهایمان نثار روحش باد ›

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=963

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمدحسین محمودیان”

قالب وردپرس