»نهج البلاغه:
شهید محمدحسین ناظمی

12 تیر 1397

شهید محمدحسین ناظمی

نام پدر: حسن قلی

تاریخ شهادت : ۱۳۶۷/۳/۲۴

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده،پس ار آن هیچگاه شک به دل راه ندادند ودر راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند،ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

به روستای فهالنج می رویم ودیداری داریم با شهید ناظمی ، او در اولین روز از اسفند ۱۳۴۴  دیده به این جهان فانی گشود .

وی دارای خانواده ای مذهبی ، مستضعف و زحمتکش بودلذا از همان اوان کودکی طعم تلخ محرومیّت را می چشید و جسمش در مواجهه با مشکلات زندگی آبدیده می شد. در شش سالگی ، همراه با دوستانش عازم دبستان گردید و برای تحصیل شوق و حافظه زیادی داشت. اندیشه کودکانه او فردایی را به یاد می آورد که بتواند در راه کسب علم و دانش موقعیّتی را تحصیل کند . ولی از آن جایی که روزگار ، بازیهایی بر خلاف مراد انسانها دارد. در حادثه زلزله سال۱۳۵۷ پدرش را از دست داد و خانواده اش در کام غم و مشکل رها شدند.

بار سنگین اداره ی خانواده و غم و اندوه از دست دادن پدر باعث گردید تا به طور موقت  تحصیل را رها کند. او کسب علم و دانش را کنار نهاد و کار و تلاش را برای کمک به مادر و خانواده ، برگزید . مدتی به جوشکاری ، سپس به کشاورزی و کارهای سخت دیگر پرداخت . زندگی و سختیهایش ، محمد حسین را فردی آبدیده و پر مسئولیت بار آورد

صدای  دلنشینش دعای سحر وی، درسحرهای ماه مبارک رمضان را همه مردم روستا به یاد دارند وبا صدای او بود که میهمانان خدا برسر سفره می نشستند وسحری می خوردند

در جریان انقلاب به ویژه جنگ تحمیلی نتوانست از دور نظاره گر امور باشد لذا  به ندای هل من ناصر حسین زمان ، خمینی کبیر، پاسخ گفت و به یاری سپاهیان اسلام در جبهه های نبرد شتافت  و مدتهای زیاد، داوطلبانه به دفاع از کیان میهن اسلامی پرداخت . و آمادگی خود را برای دفاع از انقلاب و میهن نشان داد.

خدمت مقدس سربازی را در خطوط عملیاتی و مقدم گذراند و بعد از اتمام دوران نظام وظیفه با وجود تأهل و داشتن یک فرزند بارها داوطلبانه به جبهه شتافت و دین خود را به انقلاب اسلامی و میهن ادا نمود. مادرشهید می گوید وقتی اصرار می کردم تو چندبار رفتی واکنون بچه کوچکی داری بیا واز رفتن صرف نظر کن می گفت مادرم :

بیا با دیده حسرت در این صحراتماشاکن              نظربر زاری وبی یاری فرزند زهراکن

و سرانجام در ۱۳۶۷/۳/۲۴ در منطقه ی عملیاتی « گوجار ماووت» عراق به هنگام دفع حملات دشمن بعثی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به درجه رفیع شهادت نایل شد. جنازه مطهّرش چند ماه در منطقه باقی ماند و بعد از مدتی به زادگاهش انتقال داده شد و پس از تشییع بر دوش امت حزب الله در همان روستای فهالنج به خاک سپرده شد.

شهید ناظمی انسانی وارسته و نیک اندیش بود که در طول ۲۳ سال زندگی ، لحظه ای از خداوند و مردم غافل نبود و همواره کمک به همنوع و خانواده را وظیفه خود می دانست . تا اینکه سرانجام با نثار جان خود، نامش را در لوح بزرگان و سرافرازان ثبت نمود. خداوند او را با اولیاء خود و پیامبران محشور گرداند.‹ ان شا، الله ›

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1018

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمدحسین ناظمی”

قالب وردپرس