»نهج البلاغه:
شهید محمدرضا زمانی

09 تیر 1397

شهید محمدرضا زمانی

نام پدر:ذبیح الله

تاریخ شهادت:۱۳۶۲/۵/۸

آنان که ایمان آوردند و ازوطن خود مهاجرت کردند ودر راه خدا جهاد نمودند ، آنان امیدوار ومنتظر رحمت خدا باشند که خدا بر آنها بخشاینده ومهربان است.

زندگی نامه

آن بر آمده از گلشن کویر ، به سال ۱۳۴۴ در روستای « محمد آباد » از توابع شهرستان طبس متولد شد . خاندانی اصیل و مذهبی داشت. از همان ابتدا در حال و هوای مذهبی خانواده  رشد کرد، و دوران ابتدایی را در زادگاهش گذراند، فقدان مدرسه راهنمایی در محل سکونتش امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را از او سلب نمود . بنابراین برای گذران زندگی، کار ساختمانی را پیشه نمود و با کسب درآمدکمک کار خانواده اش شد .

وقتی انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید و رژیم خودکامه ی ستم شاهی سرش را از این آب و خاک بدامان اربابانش کشید ، او به جهت حفظ و حراست از دستاوردها و ارزشهای انقلاب در بسیج نام نویسی کرد. خستگی ناپذیر بود. علاقه ی قلبی اش به این نهاد برآمده از متن انقلاب او را بر آن داشت، بیشتر وقتش را در اختیار این نهاد گذارد. دلش از علاقه به خاندان عصمت و طهارت علیه السلام مالامال بود و روحش پیوندی معنوی با محبت معصومین علیه السلام داشت . نماز را عاشقانه می خواند، و در انجام امور خیر پیشقدم بود. هنگامیکه دستهای پلید و جنایتکار صدام امریکایی با بی شرمی ، به خرابی شهرهای آباد میهن اسلامی پرداخت و آتش جنگ زبانه کشید، داوطلبانه به آموختن فنون نظامی روی آورد. او که آغازگر راهی به سوی نور و مینو شده  بود با همه ی توانش به تعهدی که با خداوند داشت عمل می نمود . مدتی را به پیکار و جهاد علیه خصم دون مشغول شد، و پس از چند ماهی به زادگاهش مراجعت نمود. شوق و ذوق خدمت سبب شد، تا به منظور حراست از کیان میهن اسلامی عازم مناطق نبرد حق علیه باطل گردد. در این مدت ، سلحشور و بی باک بر دشمن متجاوز تاخت و دلیرانه جنگید و در آرزوی « لقاء الله » از صفیر گلوله ها و فریاد سلاحها و غرش تانکها و خروش آتشبارها نهراسید و به پیش تاخت، تا سرانجام به روز ۵/۸/ ۱۳۶۲ پیکر جوانش به گذر فشنگ دشمن از هم پراکنده شد و در جبهه مهران عملیات « والفجر ۳ » در یک چشم به هم زدن به برادران رفته پیوست. پیکر مطهرش در تاریخ ۱۳/۵/۱۳۶۲ بر دستان امت حزب ا.. طبس تشییع و در جوار آستان مبارک حسین ابن موسی الکاظم علیه السلام به خاک سپرده شد .

‹ پروردگار در انوار رحمت خویش جاودانه اش بدارد›

ای در غم جان خویشتن رفته فرد              برخیز که صف کشیده خصم از هر سو

زنهار شهید عشق را مــرده مگیر             رو شیــوه زنــدگــی بیـــامـــــوز از او

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=674

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمدرضا زمانی”

قالب وردپرس