»نهج البلاغه:
شهید محمدرضا نجاریان

12 تیر 1397

شهید محمدرضا نجاریان

نام پدر: محمد حسن

تاریخ شهادت : ۱۳۶۱/۳/۴

آنها که ایمان آوردند،وهجرت کردند و با اموال و جانهایشان، در راه خدا جهاد نمودند، مقامشان نزد خدا برتر است و آنها به موهبت عظیم رسیده اند پروردگار آنها را به رحمتی از ناحیه خویش وخوشنودی وباغهای بهشتی که درآن نعمتهای جاودانه دارند، بشارت می دهد همواره و تا ابد در این باغها (و در لابلای این نعمتها) خواهند بود، زیرا نزد خداوند پاداش عظیم است.

زندگی نامه

شهید به سال ۱۳۴۰ در یک خانواده مذهبی و کاسب در طبس دیده به جهان گشود. دوران کودکی را نزد والدین خود به خوبی سپری نمود.وقتی که  آهنگ رفتن به مدرسه درآمد  او نیز همانند تمامی کودکان و فرزندان این مرز وبوم راه مدرسه را درپیش گرفت و توانست تا کلاس سوم راهنمائی به تحصیل خود ادامه دهد.

غم از دست دادن مادر مهربان و دلسوزش برایش خیلی سنگین بود ولی تسلیم در برابر مشیت الهی و تحمل سختی ها او را در برابر حوادث روزگار آبدیده کرد .

بسیار متواضع و دارای اخلاق ساده، و خوش برخورد بود. تابستان های خود را با شرکت درکلاسهای دینی وآموزش قرائت قرآن می گذراند ، و در تمام مجالس و محافل مذهبی شرکت داشت. وی برای دفاع ازاسلام و قرآن به عضویت کمیته انقلاب اسلامی درآمد.

مدتی را درآنجا خدمت نمود ، دلش مالامال از عشق به حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل بود تا اینکه درسپاه مشغول خدمت شد ،  از شوق جبهه و شهادت با روحیه ای بالا که داشت در خود نمی گنجید.

این کبوتر خونین بال توانست بعد از خدمت ۹ ماهه درسپاه  سه بار به جبهه اعزام شود و در مرحله آخر پس از اتمام مأموریتش قرار بود ترخیص شود ولی زمزمه شروع عملیات در او تلاطمی ایجاد کرد که گویا سالها منتظر چنین روزی بوده لذا از آمدن به طبس صرف نظر کرد و به همراه سایر رزمندگان پرافتخاراسلام در عملیات شرکت نمود او درآن عملیات حماسه های فراوانی آفرید و اخلاص وایمان وعشق قلبی اش به شهادت باعث شد که خداوند درتاریخ ۱۳۶۱/۳/۴ درِ باغ شهادت رابرویش باز واورادرزمره شهدای ۸ سال دفاع مقدس قرار دهد .

خوشا به حال آنانی که باشهادت رفتند ، خوشا به حال آنانی که با خدا معامله کردند وخوشا به حال شهداء ، جانبازان ، ایثارگران وخانواده های آنان که در پیروزی انقلاب و حفظ آن نقش بسزایی داشتند .

گزیده ای از وصیت نامه شهید

درود بر امام خمینی رهبر انقلاب اسلامـی و سلام بر شهیدان ، خداوندا در مـوقعیتی واقع شده ام که این جبهه آزمایشی است بسیار مناسب و امیدوارم موفق شوم و عاقبت سعادتی در انتظارم باشد. پروردگارا با یاد تو به جبهه می روم. نه برای انتقام بلکه به منظور احیای دینم و تداوم انقلابم خدایا از تو می خواهم هر قدمی که بر می دارم و هر گلوله ای که به بدنم می خورد به خاطر تو عمل می کنم و در راه رضای تو باشد .

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1021

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمدرضا نجاریان”

قالب وردپرس