»نهج البلاغه:
شهید محمدعلی عزیززاده

10 تیر 1397

شهید محمدعلی عزیززاده

نام پدر: رمضانعلی

تاریخ شهادت: ۱۳۶۲/۱۲/۸

وآنان که در راه خدا کشته شدند، خدا هرگز اعمالشان را ضایع نمی گرداند وآنها را البته به سعادت هدایت می کند وامورشان را اصلاح می فرمایدودر بهشتی که برایشان تعریف کرده، وارد می کند.

زندگی نامه

شهید عزیزاده به سال ۱۳۴۰ در یک خانواده مذهبی در شهر طبس دیده به جهان گشود. دوران کودکی را در دامان پر از مهر مادر به خوبی سپری نمود در سن شش سالگی برای کسب علم و دانش راهی دبستان گردید تحصیلات خود را تا سال دوم دبیرستان در شهر طبسادامه دادتا اینکه در سال ۱۳۵۷ زلزله دلخراش و جانسوز طبس رخ داد و در این حادثه پدر و مادر، دو برادر و سه خواهر خود را از دست داد لذا چون از نظر روحی و روانی امکان زندگی کردن در این شهر با آن وضعیت دلخراش برایش وجود نداشت با دیگر برادران خویش به شهرستان نیشابور عزیمت نمود و در منزل برادرش اسکان یافت محمد علی دو سال آخر تحصیل خود را در همین شهر ادامه دادو موفق مدرک به اخذ مدرک دیپلم گردید وی در رویدادهای انقلاب اسلامی شرکت فعال داشت تا اینکه به خدمت مقدس سربازی اعزام گردید و دو سال خدمت را چون مصادف با جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی بود در مناطق جنگی کشور به پایان رسانید سپس بعد از مدت کوتاهی به دلیل علاقه وافری که به انقلاب و امام عزیز و دفاع از میهن اسلامی داشت مجدداً به جبهه های نور علیه ظلمت شتافت تا اینکه در تاریخ ۸/۱۲/۱۳۶۲ در عملیات خیبر شرکت نموده و پس از رشادتها و فداکاری های زیاد در نبرد با دشمنان اسلام ، در منطقه عملیاتی جزیره مجنون مفقود الاثر گردید.

به امید پیروزی اسلام بر کفر و شناسایی مفقودین عزیز

گزیده ای از وصیت نامه شهید

پروردگارا راهی را که انتخاب نموده ام فقط برای رضای توست پس از تو می خواهم که مرا در این راه یاری نموده تا بتوانم دین خود را نسبت به اسلام و مستضعفین ادا اکرده باشم.

پروردگارا از تو می خواهم که در نبرد با کفر، عزمی راسخ و دلی مملو از عدالت  به من عنایت کنی تا بتوانم در مقابل دشمن سر بلند بوده و از روی عدالت نبرد نمایم.

بارالها از تو می خواهم امید مستضعفان جهان را ، خمینی کبیر را تا ظهور حضرتت و حتی در کنار آن حضرت محفوظ نگهداری.

بارالها کسانی که به هر نحوی باعث رنجش خاطر حضرت امام می شوند قلب آنان را برنجان.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=767

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمدعلی عزیززاده”

قالب وردپرس