»نهج البلاغه:
شهید محمد صفاری

10 تیر 1397

شهید محمد صفاری

نام پدر:حسن

تاریخ شهادت : ۱۳۸۷/۱۲/۲۵

هرگز گمان مبرآنها که در راه خدا کشته شده‌اند، مردگانند، بلکه زنده ‏اند نزد پروردگارشان روزی داده می‏شوند.

زندگی نامه

محمد در شب جمعه مورخ ۱۳ بهمن سال ۱۳۶۷ در شهرستان طبس دیده به جهان گشود. در بدو تولد رتبه ی نخست وزن را در بین نوزادان شهرستان طبس کسب کرد. وی از همان کودکی در مجالس دینی از جمله برنامه های سوگواری امام حسین (ع) و محافل قران حضور داشت و از جان و دل و با تمام وجود در سوگ کربلائیان به سینه زنی و زنجیر زنی می پرداخت و در شب های ماه مبارک رمضان در مسجد محل همراه با دیگر اهالی به تلاوت قرآن مشغول بود.

او دوران ابتدایی را در مدرسه ی ابن سینا گذراند و دوره ی راهنماییش در مدرسه ی شهید طالقانی سپری شد. او بسیار به تلاوت قرآن در مراسم صبحگاه و دیگر برنامه های مدرسه علاقه داشت و قرآن را با تجوید بسیار زیاد تلاوت می نمود. او همچنین از همان دوران ابتدایی ورزش های رزمی مانند کاراته را شروع کرد و از دوره ی راهنمایی به ورزش کشتی نیز مشغول شد.

محمد از اعضای اصلی شورای دانش آموزی بود و در سال ۱۳۸۶ موفق به دریافت مدرک دیپلم مکانیک از هنرستان روزبه جوان گردید در این دوران طرحی با نام جک هیدرولیک خودرو – که خود در مقدمه ی بروشور این طرح، کارش را اقدامی برای راحتی جانبازان و معلولین معرفی کرده بود- به جشنواره ی خوارزمی تهران ارائه داد.

او در ۱۸ سالگی وارد مرکز آموزش ناجا شد و بسیار علاقمند و مشتاق بود به راهی که برگزیده بود عشق می ورزید تا آنجا که دوستان خود را نیز در این راه هدایت کرد. او بسیار مردمی و با محبت بود و در هر شرایطی صله رحم را ترک نمی کرد و همه را با جان و دل دوست می داشت، قلبی پاک و بزرگ داشت که همه را در آن جای داده بود و خود نیز در قلب همگان جای گرفته بود.

پس از طی دوره ی آموزشی در مرکز آموزش ناجا ثامن الائمه مشهد و سپس دوره تکاوری در تربت جام ، در حالی که عشق خدمتگزاری به وطن اسلامی در عمق وجودش ریشه دوانیده بود در زاهدان مشغول خدمت شد. وی در حین خدمت موفق به اخذ گواهینامه دوره آموزش تخصصی تکمیلی عملیات ویژه واکنش سریع و همچنین گواهینامه آموزشی سازمان امداد و نجات شد. او در دوره اموزشی همواره ارشد کلاس و در دوران خدمتش نیز– بنا به گفته فرمانده  قرارگاه – یکی از بهترین و آماده ترین نیروها بود .

محمد در مرخصی آخرش که مصادف با بیستمین سال تولدش بود نذر خود را با نام ابا عبدالله ادا کرد و دیگر به خانه باز نگشت .

وی در آخرین عملیات در درگیری با گروهی تروریستی از اشرار سازماندهی شده که با لباس نظامی قصدکشتار مردم زاهدان را داشتند ، بر اثر اصابت تیر به گلو مجروح شد و به تهران اعزام گردید و هشت روز بعد از جراحت ،به میمنت نام زیبایش در روز میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) مورخ۲۵/۱۲/۱۳۸۷ در سن ۲۰ سالگی ، با لب تشنه به فیض رفیع شهادت نائل آمد . روحش شاد .

گزیده ای از وصیت نامه شهید

… و به نام آنکه به من جان بخشید و آنگاه که اراده کند باز ستاند و به نام آن که باب شهادت را گشود و گنهکارانی چون من خود را در آن شستشو دهند…

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=728

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمد صفاری”

قالب وردپرس