»نهج البلاغه:
شهید محمد علی پور

10 تیر 1397

شهید محمد علی پور

نام پدر: برات الله

تاریخ شهادت: ۱۳۶۲/۸/۲۹

…..آنها که در راه خدا هجرت کردند،و از خانه های خود بیرون رانده شدند،و در راه من آزار دیدند،و جنگ کردند و کشته شدند، سوگند یاد می کنم، که گناهان آنها را می بخشم و آنها را در بهشتهائی که زیر درختان آن نهرها جاری است، وارد می کنم این پاداشی است از طرف خداوند، و بهترین پاداشها نزد پروردگار است.

زندگی نامه

شهید محمد علی پور در اولین روز از ماه شهریور ۱۳۴۵ در یک خانواده ی مذهبی در بخش دستگردان چشم به جهان گشود . دوران طفولیت را در آغوش گرم خانواده و در دامن مادر مهربان و زحمتکش سپری کرد و در ۷ سالگی برای کسب علم و دانش راهی مدرسه شد و پس از گذراندن دوره ی ابتدایی در مدرسه ی راهنمایی ثبت نام کرد.

همزمان با اوج گیری انقلاب اسلامی و شروع حرکت های مردمی در بخش دستگردان دست در دست پدر مکتبی و انقلابی خود در راهپیمایی ها و محافل مذهبی و انقلابی شرکت کرد و با تشکیل بسیج در عشق آباد همچون سایر نوجوانان و جوانان غیور و ولایت مدار و انقلابی این منطقه کویری به عضویت بسیج درآمد و با حضور فعال و با نشاط خود در برنامه های مختلف رزمی ، فرهنگی ، عقیدتی و نگهبانی های بسیج ، عشق و علاقه ی خود را به امام امت (ره) و همچنین انقلاب اسلامی ایران ابراز داشت. علاقه ی محمد به حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل باعث گردید که خیلی توجه به درس و مدرسه نداشته و در کلاس دوم راهنمایی ترک تحصیل کند . عشق به جهاد فی سبیل الله و احساس مسئولیت در مقابل خون شهیدان باعث شد نتواند در خانه آرام بنشیند توانست پدر و مادر خود را راضی و برای اولین بار در اواخر سال ۱۳۶۱ عازم سرزمین عطرآگین و آغشته به خون هزاران شهید در منطقه جنوب شد. امّا همین که پس از انجام یک مأموریت سه ماه به سلامت برگشت، گویا پشت جبهه برایش زندانی بیش نبود. مجدداً در ۱۸/۳/۶۲ عازم منطقه جنگی گردید و پس از چند ماه حضور در جبهه ها در عملیات والفجر۴ که با رمز مقدس یاالله یاالله یاالله با هدف آزادی بخشی از میهن اسلامی و ارتفاعات مهم منطقه و دشت شیلر و تصرف پادگان گرمک عراق همچنین خارج کردن مریوان از زیر دید و تیر دشمن انجام شد شرکت و در همان منطقه به تاریخ ۱۳۶۲/۸/۲۹ مفقودالاثر گردید. پیکر پاک و مطهر این بسیجی شهید پس از ۸ سال در شهر عشق آباد تشییع و در گلزار شهدای عشق آباد به خاک سپرده شد

گزیده ای از وصیت نامه شهید

هرگز دشمنان اسلام بین شما تفرقه نیندازند و شما را از روحانیت متعهد جدا نکنند و اگر این کار را کردند آن روز اولین روز بدبختی مسلمانان است و روز جشن ابر قدرتها.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=782

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمد علی پور”

قالب وردپرس