»نهج البلاغه:
شهید محمد قاسمی

10 تیر 1397

شهید محمد قاسمی

نام پدر : غلامحسین

تاریخ شهادت : ۱۳۵۹/۸/۳

هرگز گمان مبرآنها که  در راه خدا کشته شده اند ، مردگانند، بلکه زنده‏ اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‏شوند.

زندگی نامه

اینان قافله‌های سنگین بار پیام خون شهیدان بوده‌اند و در ظلمت شب به سختی سینه سیاه جاده‌ها را شکافته‌اند تا سحرگاهان شناخته شوند و مورد ستایش قرار گیرند. تاریخ تک تک اسامی اینان را در سینه‌ خود روی هم چیده است تا هنگامی که نام زیبای شهید در میان کجاوه خاطرات خونبارش به روی یکی از صفحات درس آموزش فرود آمد اسم اینان را نیز بر حاشیه‌آن ثبت کند، و چه بسیارند صفحات خاطرات شهید و چه درخشان‌تر صفحات سراسر حاشیه از تلاشها و فریادهای خانواده‌ شهیدان! در انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی بر آن نمونه‌های بارزی از خانواده‌های پر صلابت و زنان ایثارگر دیده شدند که تاریخ نظایر آنان را حتی در عصر رسالتهای کهن مذهبی کمتر نشان می‌دهد و امروز جهان و نیز جهان امروز با مشاهده‌ ایمان شگفت انگیز آنان انگشت تعجب به دندان گرفته و در هاله‌ای از حیرت فرو رفته‌ است.

 

محمد در سال ۱۳۲۸ در خانواده ای متدین و مذهبی در طبس متولد گردید. او برادری دلسوز و مهربان بود و از تمام جهات خصوصیات اخلاقی و رفتار نیکویش که با مردم و اجتماع داشت برازنده بود.تحصیلات خود را در مناطق و شهرهای مختلف گذرانید و تا سوم راهنمایی ادامه داد و در سال ۱۳۵۷ در حادثه ی زلزله مادرش را از دست داد

روحیه وی در دفاع از اسلام و انقلاب باعث شدتا انگیزه پیوستن به سربازان اسلام در وی رشدیابد لذا پس از ثبت نام و موفقیت در آزمونهای ورودی ارتش ، به استخدام لشگر اسلام درآمد.چون مدتی در میان مردم و اجتماع به سر برده بود درد و مشکل مردم را حس می کرد، فردی بسیار رئوف ، دلسوز و مهربان برای همسر و فرزندان بخصوص والدین و دیگر مردم اجتماع بود. در اولین روزهای جنگ تحمیلی با تمام وجود به سوی منطقه ی جنگی شتافت. دلاوری ها و رشادت هایی فراوانی را از خود نشان داد تا سرانجام به تاریخ ۱۳۵۹/۸/۳ در منطقه عملیاتی کرخه نور در اثر اصابت موشک به تانک تحت فرماندهی اش ، به درجه ی رفیع شهادت نایل گردید.

شهید محمد قاسمی یکی از افراد قافله شهدا و ایثارگرانی است که در راه خدمت به اسلام و انقلاب گام برداتش و جاودانه شد.

گزیده ای از وصیت نامه شهید

اکنون که عازم جبهه هستم امیدوارم که در این راه که راه خداو دین خدا و مملکت عزیزم ایران است شهادت نصیبم گردد.

من که دارم این نامه را برای شما می نویسم در کنار برادران بسیجی و سپاه هستم. اینجا شور و شعف دیگری است. شما برادر در پشت جبهه وظیفه سنگینی دارید وآن علم و دانش آموختن است.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=843

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمد قاسمی”

قالب وردپرس