»نهج البلاغه:
شهید محمد کارگرزاده

11 تیر 1397

شهید محمد کارگرزاده

نام پدر: احمد

تاریخ شهادت : ۱۳۶۲/۱/۲۴

هرگز گمان مبر آنها که  در راه خدا کشته شده اند ، مردگانند، بلکه زنده‏ اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‏شوند.

زندگی نامه

این بار به دیدار روستازاده ای  می رویم که باشهادتش سند حقانیت و  مظلومیت نظام جمهوری اسلامی را در تاریخ امضا نمود.

روزی که در اسماعیل آباد دهستان کویر (زنوغان) از توابع دیهوک فضای خانه پرشد از صدای گریه محمد که ماهها انتظارش می کشیدند کمتر کسی فکر می کرد که همین طفل قنداقی روزی سربازی باشدبرای اسلام ودفاع از دین وانقلاب وکشورعزیزمان ایران .

سال های ابتدائی و دوران راهنمائی را در آرامش روستایش به پایان رساند ولی بر اثر فوت پدرش ترک تحصیل نمود و به کارگری مشغول شد. محمد بسیار خوش اخلاق و با عاطفه و مهربان بود.

با شروع جنگ تحمیلی برای ادای تکلیف و دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی دوبار عازم جبهه های جنگ شد و در آن جا به رانندگی و انبار داری پرداخت.  او سرانجام به خط مقدم پیکار رفت و در رزمی جانانه از ناحیه پا بسختی مجروح گردید . سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۱/۲۴ در عملیات والفجریک با ترکش خمپاره ی دشمن به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

چند روز پس از شهادتش در تاریخ ۱۳۶۲/۱/۳۰ پیکر پاکش پس از تشییع بر دوش مردم قدرشناس و شهید پرور طبس و بخش های تابعه در دیهوک به خاک سپرده شد.

در وصیت نامه اش آمده است :

شما برادران همسنگر در پشت جبهه وظیفه ی سنگین دارید و آن علم و دانش آموختن است . به طوری که حضرت علی علیه السلامبه کمیل می فرماید : ای کمیل ! علم بهتر از مال است . علم تو را حفظ می کند و تو باید مال را حفظ کنی ثروت با خرج کردن کم می شود و علم با تعلیم دادن افزون می گردد.

‹ روحش شاد و یادش گرامی باد ›

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=896

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمد کارگرزاده”

قالب وردپرس