»نهج البلاغه:
شهید محمد وفابخش

۱۲ تیر ۱۳۹۷

شهید محمد وفابخش
نام پدر: عباسعلی
ولادت: ۱۰/۷/۱۳۴۰
شهادت: ۸/۴/۱۳۶۱
محل شهادت: کویر طبس
مزار: امامزاده حضرت حسین ابن موسی الکاظم «ع» طبس

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ لَمْ یرْتَابُوا وَجَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أُوْلَئِکَ هُمُ الصَّادِقُونَ ﴿١۵حجرات﴾
همانا مومنان(واقعی) کسانی هستند که به خدا رسول او ایمان آورده، پس از آن هیچ‌گاه شک به دل راه ندادند و در راه خدا با مال جانشان جهاد کردند، ایشان به حقیقت راستگو هستند.
زندگی‌نامه
روزهای آفتابی جنگ و دفاع مقدس و ارزشهایی که در گرماگرم نبرد در فضای جبهه خلق شد باور نکردنی بود، در فضای جبهه¬ها حتی نفس کشیدن هم بـرای خـدا بـود، واقعـاً حال و هوای جبهه تکرار شدنی نیست، فضایی آکنده از انس و الفت، به نظـر مـی¬رسـید کـه تمام خوبیها در پایان خودش قرار دارد … . یکی از مردان خدا شهید محمد وفابخش بود که تاریخ ۱۰/۷/۱۳۴۰ با لطف الهی گلی در خانواده¬ی کشاورز و مذهبی« عباسعلی وفابخش » در شهر دارالمومنین طبس روئید و سالها بعد عطرش فضای شهر و دیارمان را معطر کرد.
محمد دوران خوش کودکی را در آغوش مادر مهربان و فداکارش و در زیرسایه پدر زحمتکش و مذهبی¬اش گذراند و وقت رفتنش به مدرسه فرا رسید لذا به همراه هم¬سن وسالانش برای کسب علم و دانش راهی مدرسه ابتدایی در طبس شد و موفق گردید دوران ابتدایی را به پایان رساند. مشسکلات زندگی وکمبود امکانات باعث شد تا با انگیزه کمک به پدردر امر اقتصاد خانواده، تحصیل را به طور موقت رها کرده و به کار قالی‌بافی و لوله¬کشی مشغول شود تا با کسب روزی حلال بتواند کمک کار پدرش در تامین میشیت خانواده باشد.
محمد دهقان زاده‌ای پاک و خوش قلب بود و علاقه‌ی ویژه‌ای به تنهایی و خلوت داشت. او دارای خلقی نیکو و بسیار صبور بود. با شروع انقلاب اسلامی در کلیه راهپیمایی‌ها حضوری فعال داشت، تا اینکه زلزله مهیب و ویرانگر طبس در سال ۱۳۵۷ فرا رسید وشهر و بخش زیادی از روستاهای اطراف را با خاک یکسان کرد و هزاران نفر از مردم را در زیر خاکها مدفون ساخت.
محمد در این زلزله پدر، مادر و ۵ تن از خواهران و یک برادرش را از دست داد و با این حادثه بر مشکلاتش افزوده شد، لذا برای امرار معاش زندگی خود، به کار لوله‌کشی ادامه داد تا این که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بنا به علاقه خاصی که برای خدمت به انقلاب در وجودش حس می‌کرد وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طبس گردید و خدمات خودش را به انقلاب اسلامی در این نهاد مقدس شروع نمود.
سرانجام تاریخ ۸/۴/۱۳۶۱در ماموریتی که برای تعقیب و انهدام کاروان قاچاقچیان مواد مخدر در کویر طبس سازماندهی شد به همراه تنی چند از برادران سپاه به این ماموریت اعزام شد و طی درگیری با این سوادگران مرگ، پس از رشادت‌های فراوان، بر اثر اصابت گلوله دشمن به درجه رفیع شهادت نایل گشت.
پیکر این شهید عزیز پس از تشییع بر روی دستان مردم قدرشناس طبس در جوار مرقد مطهرحضرت امامزاده حسین¬ابن¬موسی‌الکاظم «ع» در انوار الهی آرمید.
یاد و نامش گرامی باد.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1060

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمد وفابخش”قالب وردپرس
پایگاه اطلاعاتی شهدای طبس We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها