»نهج البلاغه:
شهید محمود محمدنژاد

11 تیر 1397

شهید محمود محمدنژاد

نام پدر: غلامحسین

تاریخ شهادت: ۱۳۷۲/۱۱/۶

و به آنها! که در راه خدا کشته می‏شدند. مرده نگویید! بلکه آنان، زنده ‏اند، ولی شما نمی‏فهمید؟

زندگی نامه

در سال ۱۳۵۲ در روستای کلشانه ، از توابع شهرستان طبس کودکی در خانواده مذهبی و پرتلاش چشم به جهان گشود که نامش را « محمود » نهادند.

او دوران کودکی را در همان روستا سپری کرد. در هفت سالگی راهی مدرسه گردید و دوران ابتدایی خود را با موفقیت در زادگاهش گذراند. سپس جهت ادامه تحصیل راهی شهر شد اما بعد از مدتی درس و مدرسه را رها کرد و به یاری پدر بیمارش شتافت و  به کار دامداری مشغول شد؛ پس از مدتی بعلت علاقه اش به حرفه ی مکانیکی به این کار پرداخت، تا این که سرانجام برای خدمت مقدس سربازی فراخوانده شد و به خدمت در سپاه پاسداران مشغول گردید.

او روستازاده ای هوشیار و با احساس بود که به مقتضای زمان ، وظیفه اش را به خوبی تشخیص می داد و سعی می کرد تا به بهترین طریق ممکن آن را به اتمام برساند.

هفده ۱۷ ماه از خدمت مقدسش گذشته بود که در تاریخ ۱۳۷۲/۱۱/۶ در یکی از روزهای سرد زمستان در منطقه نهبندان خراسان ، در حین انجام مأموریت روح بلند شهید تا آستان جانان پرکشید و در آنجا برای همیشه مأوا گزید.

پیکر پاک و مطهرش چند روز پس از شهادت به طرز باشکوهی بر دوش امت خونگرم و قدردان شهرستان طبس تشییع و در زادگاهش کلشانه به خاک سپرده شد. خاک آن دیار مشتاقانه جسم شهید را در آغوش کشید تا شاهدی صادق را همراه داشته باشد و به او ببالد.

‹ روحش شاد ›

در چشمه عاشقی وضو می گیرم                     از خون حسین آبرو می گیرم

چون در ره حق جام شهادت نوشتم                        جانی اگر از صفای او می گیرم

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=944

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمود محمدنژاد”

قالب وردپرس