»نهج البلاغه:
شهید مرادعلی مرادپور

12 تیر 1397

شهید مرادعلی مرادپور

نام پدر:حسن

تاریخ شهادت : ۱۳۶۱/۴/۲۳

هرگز گمان مبر آنها که در راه خدا کشته شده‌اند، مردگانند، بلکه زنده‏ اند نزد پروردگارشان و روزی داده می‏شوند.

زندگی نامه

در یکی از روزهای سال  ۱۳۴۱ در معدن میناک صدای گریه فرزندی خانه مردی مؤمن و زحمت کش– حاج حسن مراد پور – را صفا و جلای دیگری بخشید . نامش را مرادعلی گذاشته و با عشق امیرالمومنین حضرت علی (ع) او را پرورش دادند . اقتضای زندگی کارگری حاج حسن که در راستای کسب روزی حلال و پرورش فرزندان پرثمر تلاش می کرد همزمان با تعطیل شدن معدن،آنان نیز محل سکونت خود را به معدن قلعه زری بیرجند انتقال دادند . لذا دوران کودکی او در معدن قلعه زری سپری شد. چون به سن تحصیل رسید وارد دبستان معدن شده و تحصیلات ابتدایی را سپری کرد. اما نبود مدرسه راهنمایی و دبیرستان در آنجا باعث شد که مرادعلی با اجاره نشینی در شهر بیرجند و دور از پدر و مادر تحصیلات خود را تا سوم متوسطه در مدارس آن شهر ادامه دهد. سختی های زندگی از او انسانی پخته و آگاه ساخته بود و تبعیض ها و نابسامانی های رژیم گذشته نیز او را همچون همه جوانان و نوجوانان غیور به میدان مخالفت و مبارزه با شاه کشاند و تا پیروزی انقلاب اسلامی همواره در میدان مبارزه و صحنه های انقلابی حضوری فعال و پرثمر داشت. بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با افتتاح پایگاه بسیج معدن به عضویت بسیج درآمد و فعالیت های دینی و انقلابی خود را گسترش داد .

خصوصیات اخلاقی منحصر به فردی داشت به نحوی که پدرش نقل می کند او بهترین فرزند خانواده و نوجوانی زحمتکش ، با ایمان و بسیار با تقوا بود هیچ گاه نماز و روزه خود را ترک نکرد . علاقه ی زیادی به نوحه خوانی و عزاداری سید و سالار شهیـدان حضرت ابا عبدالله (ع) داشت و حرمت پدر و مـادر را در حـد بسیار بالا و فوق العاده ای نگه می داشت. مادرش نیز نقل می کند از دوران کودکی به بعد هرگاه من تکه لباسی از او را برمی داشتم تا شستشو نمایم فوراً از من می گرفت دست مرا می بوسید و می فرمود مادر جان من خودم انجام می دهم.

در اولین اعزام  مراد علی توفیق داشت تا در عملیات رمضان که با رمز مبارک یا صاحب الزمان ادرکنی و با هدف دور کردن آتش دشمن از شهرهای جنوبی کشور در منطقه عملیاتی شرق بصره شروع شد شرکت کند و در ۱۳۶۱/۴/۲۳ مصادف با ۲۱ ماه رمضان و ایام شهادت مولای متقیان علی (ع) در محور شلمچه به شهادت برسد. پیکر پاک این بسیجی شهید پس از ۱۶ سال بر دوش مردم شهید پرور دستگران و شهرستان طبس تشییع و در گلزار شهدای میان آباد در سال ۱۳۷۶ به خاک سپرده شد .

گزیده ای از وصیت نامه شهید

این شهید عزیز وصیت نامه مکتوب نداشته است . آنچه در زیر نقل می شود گوشه ای از سفارشات شهید در موقع اعزام می باشد :

مادرم ! نمی گویم بعد از شهادتم مثل زینب باشید . می گویم مثل مادر وهب عمل کنید و چون مرا در راه خدا بزرگ کردی و هدیه نموده ای زیاد نگران تحویل پیکر من نباش.

خواهرانم مواظب حجاب اسلامی خود باشید. مساجد و نماز جمعه را فراموش نکنید و از دعای کمیل و دعا به امام یادتان نرود.

برادرانم ! می دانم شهید خواهم شد و برنخواهم گشت از شما می خواهم که راه مرا ادامه دهید .

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=969

نظر بدهید...

یک دیدگاه برای “شهید مرادعلی مرادپور”

  1. مهدي مهديان فر

    سلام و ارادت به شهید عزیز مرادعلی مرادپور
    سالهاست که این شهید رو گم کرده بودم یعنی دقیقا از شب عملیات رمضان دیگه ندیدمش، همیشه توی قبرستون بیرجند و کنار دوستان شهیدم، سیدرضاعلمدار، ایوب مرتضوی، جواد جهاندیده و … دنبال ایشون میگشتم تا اینکه امشب اتفاقی پیداش کردم. تا امشب نمی دونستم بچه طبس بوده، چقدر یادش منو به دوران پر رنج و دوست داشتنی شلمچه می بره یادش به خیر و روحش شاد
    عمری باقی باشه میام طبس به زیارت قبر باصفاش

قالب وردپرس