»نهج البلاغه:
شهید مهدی فاضلی

10 تیر 1397

شهید مهدی فاضلی

نام پدر: حسن

تاریخ شهادت  : ۱۳۷۰/۳/۱۰

رسول خدا (ص) می فرماید: « شهادت برترین مرگ هاست »

‹ بحار الانوار ، ج ۶۷، ص ۸، حدیث ۴›

زندگی نامه

در یکی از روزهای خوب خدا به سال ۱۳۴۹ در منطقه ی کویری حلوان شهرستان طبس فرزندی صالح در خانواده ای مذهبی و کشاورز قدم به عرصه وجود نهاد علاقه ی وافر والدین شهید به پیامبر ( ص) و ائمه طاهرین موجب شد تا نام مولود خود را مهدی بنامند.

دوران کودکی مهدی در محیط زیبای روستای حلوان و در کنار نخلستان های سر به فلک کشیده ی کویر و محیط صمیمی خانواده سپری شد. در هفت سالگی تحصیلات خود را آغاز نمود و علی رغم علاقه ی شهید به ادامه ی تحصیل به علّت فقدان مدرسه راهنمایی در روستا از ادامه تحصیل بازماند و به شغل دامداری و کشاورزی پرداخت.

هنوز چند بهاری از عمرش نگذشته بود که دست اجل مادر گرامیش را از او گرفت و از نعمت وجود مادر محروم گردید وی در برابر مشیّت الهی چاره ای جز تسلیم به رضای خداوند نداشت. و در این راه شکیبایی و صبوری پیش گرفت چرا که:

اندر آن جا قضا حمله کند                   چاره تسلیم و ادب تمکین است

فقدان مادر مهربان و دلسوز ادامه ی زندگی را بر شهید سخت، لیکن او را به پیمودن ادامه ی راه پر خطر زندگی مصمم تر نمود طعم تلخ بی مادری همراه با روحیّه ای تلاش و زندگی پر مشقّت روستایی او را در تحمل حوادث روزگار آبدیده کرد حس وظیفه شناسی و مسئولیّت پذیری او به گونه ای بود که در خدمت خالصانه و بی ریا سراز پای نمی شناخت.

پس از ورود به خدمت مقدس سربازی و کسب تجارب نظامی در منطقه ی سیستان و بلوچستان به ادامه ی خدمت مشغول شد و در نهایت شور و شوق و فرمان پذیری در دفع اشرار مسلّح و مبارزه با سوداگران مرگ شرکت می جست.

آخرین باری که شهید به مرخصی آمده بود گویا الهام غیبی به دل او خطور کرده بود که باید آخرین وداع را با پدر و اقوام و خویشان داشته باشد.

پس از بازگشت به منطقه ی «چشمه زیارت زاهدان در تاریخ ۱۰/۳/۱۳۷۰ بر اثر حمله ی ناجوانمردانه ی اشرار مسلح دعوت حق را لبیک گفت و به جمع شهیدان انقلاب اسلامی پیوست.

‹ یادش گرامی و راهش پر رهرو باد ›

شهید عشق در میدان پیکار                  چو پروانه بسوزد در ره یار

نویسد با حریر لاله بر خون                   خداوندا خمینی را نگه دار

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=814

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید مهدی فاضلی”

قالب وردپرس