»نهج البلاغه:
شهید مهدی نعیمی

12 تیر 1397

شهید مهدی نعیمی

نام پدر:حسین

تاریخ شهادت : ۱۳۶۴/۱۲/۲۷

هرگز گمان مبر آنها که  در راه خدا کشته شده اند ، مردگانند، بلکه زنده‏ اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‏شوند.

زندگی نامه

رادمردی از عطر مرکبات ، دارالمومنین و میقات الرضا « طبس» به سال ( ۱۳۴۳) در خانواده ای پای بند دین و مذهب شیعی گام به پهنه گیتی نهاد. جو مذهبی خانواده اش سبب شد، تا از همان آغاز حیات با تربیتی دینی و اخلاقی رشد کند. تحصیلات دبستان را با شور و نشاط زائد الوصف کودکی در هفت سالگی آغاز و با توجه به هوش و استعداد سرشار پلکان علم  آموزی و کمال را بی وقفه تا دیپلم در موطن خود پیمود. همراه با درس به تزکیه و تهذیب نیز مشغول بود، اخلاقی نیکو و خلقی مهربان داشت، رفتار دوستانه ی او در محیط زندگی و درس ، جاذب همسنگران جبهه ی دانش و علم او شد. انسانی متوسط و معتدل بود که بر محور اخلاق ، عمل و علم دور می زد. دل باصفا و مهربانی داشت از ریا و تظاهر گریزان بود و بسادگی می زیست. وقتی حرکتهای مردمی آغاز شد و سیل خروشان امت حزب الله ، به ویرانی کاخ های ستم همت گماشت، او در همه ی راهپیمائیها و تظاهرات شرکت کرد و در پیشبرد اهداف والای اسلام کوشید. او نمونه ی یک جوان شیعه و عمل کننده به احکام اسلامی بود. همگام با تشکیل بسیج به فرمان حضرت امام رضوان الله تعالی علیه ، با ثبت نام، در صف این اسطوره های جاودانه تاریخ ایستاد، و همین امر مقدمه ای شد تا پس از چندی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آید.

شروع جنگ برای او شروع سفر به دنیای ماورای جسم ها بود، سلاح بر دوش نهاد و همگام با مبارزان خط مقدم به جهاد پرداخت و مدتها در مقابل لشکر زبون دشمن به دفاع جانانه مشغول بود. سرانجام در ۱۳۶۴/۱۲/۲۷ پس از سالها تلاش و ایمان و ایثار آنچه که داشت در طبق اخلاص نهاد، چشم دل از فریب جهان بست و رو به سوی ابدیت نمود. درخت شاداب زندگیش را ، اصابت ترکش خمپاره جابران متجاوز سرنگون ساخت . و در منطقه « فاو » به معبود حقیقی خود پیوست. پیکر مطهرش در طبس تشییع شد و در جوار امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) به خاک سپرده شد.

‹ نامش جاودانه باد که به تمامیت ایثار به خاک غنود ›

آن شب که خدا خدا  خدا کرد شهید               در خلوت سبز خود دعا کرد شهید

از جام وصال حق چو نوشید ، به شوق             در مسلخ عشق ، جان فدا کرد شهید

گزیده ای از وصیت نامه شهید

« امروز روزی است که به سادگی می توان حق را از باطل شناخت روزی است که تمام ابر قدرتهای چهره ی کریه خود را به نمایش گذاشته اند و من بر حسب وظیفه به جبهه ها شتافتم تا در مسیر الی الله برای اسلام عزیز قدم اندکی برداشته باشم.»

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1042

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید مهدی نعیمی”

قالب وردپرس