»نهج البلاغه:
شهید ابوالقاسم رجبی

09 تیر 1397

شهید ابوالقاسم رجبی
نام پدر: محمد
تاریخ شهادت: ۱۳۶۶/۱۲/۲۵

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا رسول او ایمان آورده، پس ا‌ز آن هیچ‌گاه شک به دل راه ندادند و در راه خدا با مال جانشان جهاد کردند، ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگینامه

به هر جای از تاریخ انقلاب اسلامی نظاره کنیم نشانه های زیادی از حماسه آفرینی، رشادت، اخلاص و از خود گذشتگی امت انقلابی و ولایت مدار و وفادار به امام (ره) دیده می‌شود. حماسه آفرینی جوانان و نوجوانان این امت خداجو در جای جای این انقلاب دیدنی است ولی آن چه در دوران هشت سال دفاع مقدس آفریدند به یقین دیدنی‌تر و جذاب‌تر است. چه بسیار جوانانی که به تأسی از امام خویش وارد میدان مبارزه شدند و با سرنگونی رژیم شاه جمهوری اسلامی را به رهبری امام و مقتدای خویش بر کشور حاکم نمودند و بعد از آن با حضور در بسیج و سایر ارگان‌های انقلاب اسلامی تمامی سعی و تلاش خود را در راستای حفظ نظام به کار گرفتند و جنگ ناخواسته چون شروع شد به سمت جبهه های نبرد حق علیه باطل حرکت کردند.
شهید ابوالقاسم رجبی نیز از زمره همان نوجوانان برومند و افتخار آفرین این خطه از میهن اسلامی است. او در ۴ آذرماه ۱۳۴۸ در یک خانواده متدین و زحمتکش در روستای منصوریه بخش دستگردان شهرستان طبس چشم به جهان گشود چون به سن قانونی رسید تحصیلات ابتدایی را در منصوریه شروع و پس از پایان دوره ابتدایی جهت تداوم آن در مدرسه راهنمایی عشق آباد ثبت نام کرد و پس از یک سال روانه شهرستان طبس گردید و مدرک سیکل خود را از مدرسه راهنمایی آیت الله طالقانی طبس گرفت و سپس ترک تحصیل کرد و به مساعدت و همکاری با پدر در انجام امور کشاورزی پرداخت و قبل از آن که خدمت سربازی او فرا رسد برادرش احمد در جبههٔ فاو شربت شهادت نوشید و ابوالقاسم چند صباحی بعد از شهادت برادر برای کسب یک دوره تخصصی وسایل سنگین به مدت سه ماه عازم مشهد مقدس شد و در پادگانی در منطقه کوهسنگی دوره آموزشی خود را سپری نمود و پس از آن بلافاصله برای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی به سنگر سازان بی سنگر جهاد سازندگی پیوست و عازم جبهه سومار شد.
وی پس از چهار ماه حضور در جبهه و کار با دستگاه های سنگین در خط مقدم جبهه مشغول خدمت بود که مورد اصابت ترکش خمپاره قرار و در مورخه ۱۳۶۶/۱۲/۲۵ شربت شیرین شهادت که مدت‌ها در انتظار آن بود نوشید و در جوار رحمت حق آرام گرفت پیکر پاک این جهادگر مخلص پس از چند روز به زادگاه خود روستای منصوریه منتقل و در کنار مزار برادرش به خاک سپرده شد.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=590

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید ابوالقاسم رجبی”

قالب وردپرس