»نهج البلاغه:
شهید احمد عبداللهی

10 تیر 1397

شهید احمد عبداللهی

فرزند: محمد

تاریخ شهادت  : ۱۳۶۵/۶/۱۶

 

مؤمنان مردانی هستند که بر سرآمد عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده ‏اند بعضی پیمانش خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند; و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمانش خود ندادند.

 

زندگی نامه

شهید به سال ۱۳۲۹ در یک خانواده مذهبی و کشاورز در روستای پیستان طبس دیده به جهان گشود. دوران طفولیت را نزد والدین خود به خوبی سپری نمود. در سن ۷ سالگی راهی دبستان شد. تحصیلات خود را تا اخذ مدرک دیپلم ادامه داد.

وی بعد از فارغ التحصیل به خدمت مقدس سربازی فراخوانده شد.دو سال خدمت خود را با موفقیت گذراند و بعد از اتمام سربازی ازدواج نمود سپس به استخدام ارتش درآمده و به تهران عزیمت نمود وی در دوران انقلاب در راهپیمایی هاحاضر و علاقه زیادی به شرکت در نماز جمعه و جماعت داشت او در دوره انقلاب با دیگر افراد انقلابی که در ارتش رژیم بودند به صفوف مردم انقلابی پیوست.

با شروع جنگ تحمیلی حدود ۱۸ مرتبه از طریق ارتش جمهوری اسلامی به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد و در نهایت بعد از رشادت ها و فداکاری های زیاد که در نبرد با کفار بعثی از خود نشان داد در تاریخ ۱۶/۶/۶۵ در منطقه مهران بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن به فیض شهادت نایل گشت.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

گزیده ای از وصیت نامه شهید

خداونددر قرآن می فرماید: احسب الناس ان یترکوا ان  یقولوا امنا وهم لایفتنون آیا انسانها پنداشتند به صرف اینکه گفتندایمان آوردیم رها می شوند و مورد امتحان وآزمایش قرار نمی گیرند این است دستورخدا. بله این آیه به طورصریح می گوید مؤمن کسی است که درمرحله های گوناگون پیروزشود وازوسوسه های شیطانی برهد. اینگونه قراردادن مطالب آیات قرآن خود امتحانی است تاحقیقت جویان وبهانه گیران شناخته شوندآنهاکه طالب حق اندحقیقت رادریابندو آنهاکه بهانه جویند، ماهیت خودرانشان دهند. و درود ما برخدایی که پیامبران(ص) را فرستاد و به آنهاکتابی به نام قرآن برای هدایت متقین ونابودی منافقان مغرض نازل فرمود. خداوندپیامبرانی رافرستادتابه انسانها چگونه زیستن رابیاموزد خداوند پیامبرانی را فرستادکه آخرین آنهاحضرت محمد(ص)است و بعد ازآن آیه ولایت راکه مربوط به جانشینی پیامبران است فرستاد تا زمین خدابدون حجت باقی نماند آنها آمدندتاعشق به لقاءالله را در روح بندگان خدا پرورش دهند و انسان را از بت پرستی به خداپرستی وازسرای طبیعت به کوی حقیقت سوق دهند. و درس شهادت وایثار رابه پیروانشان بیاموزندتابتواننددرمقابل قلدرها بایستند و دست ردبه سینه آنها بکوبند.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=764

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید احمد عبداللهی”

قالب وردپرس