»نهج البلاغه:
شهید حبیب رضایی

09 تیر 1397

شهید حبیب رضایی
نام پدر: رضا
تاریخ شهادت: ۱۳۶۷/۶/۲۵

پس کسانی باید در راه خدا جهاد کنند که زندگی این جهان را به آن جهان می‌فروشند. و هرکس در راه خدا جهاد کند و کشته شود یا فاتح گردد زود باشد که او را اجری عظیم دهیم.

زندگینامه

جهاد و شهادت از درهایی است که خدا بر روی هر کسی باز نمی‌کند یعنی هر کسی لیاقت اینکه شهید و مجاهد راه خدا باشد ندارد. افراد خاصی این لیاقت را دارند که این در بروی آنان گشوده می‌شود آنان که اولیای خاص هستند: لخاصه اولیائه. خدا در را به روی شهید و مجاهد باز می‌کند.
نکته‌ای را شهید آیت‌الله بهشتی تذکر می‌دهد: اینکه بهشت رفتن مخصوص طبقه‌ خاصی نیست. بهشت را هشت در و بهشتیان را هشت مقام است.
روستای دهنو شاهد تولد فرزندی بود که خونش درآبیاری درخت انقلاب نقش بسزایی داشت، او در سال ۱۳۳۸ در خانواده‌ای مذهبی و زحمتکش قدم به عرصه وجود نهاد، به علّت نبود مدرسه در محل نتوانست به تحصیل بپردازد، همزمان با فراگیری آگاهی‌های مذهبی که در خانواده و از محیط نشأت می‌گرفت در کنار خانواده به شغل دامداری مشغول شد.
در عنفوان جوانی و در حادثه زلزله سال ۵۷ طبس پدرش به رحمت حق پیوست در بیست و دو سالگی ازدواج نمود که ثمره آن یک پسر و دو دختر می‌باشد.
هنگامی که دست آمریکای جنایتکار و امپریالیسم جهانخوار از آستین صدام به عنوان آغازگر جنگ با ایران بیرون آمد، با پیروی از سید شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام که در راه اسلام و قرآن از طفل شش ماهه تا پیرمرد هشتاد ساله را قربانی نمود، همانند سرباز فداکاری که وظیفه مهمتری را تشخیص دهد از صحنهٔ زندگی به صحنه پیکار گام نهاد و در یگان دریایی لشکر ۵ نصر خراسان» مسئولیت نقل و انتقال رزمندگان را به وسیله قایق را به عهده گرفت.
پس از گذشت چهل و پنج روز از حضور در جبهه‌های جنوب به آرزوی دیرینه‌اش رسید و به لقاء‌الله پیوست و پیکر پاک و مطهر این شهید عزیز در تاریخ ۱۳۶۷/۶/۲۵ چند روز پس از شهادت پس از تشییع بر دوش امت حزب‌الله در روستای دهنو به خاک سپرده شد.
‹ روحش شاد و راهش مستدام باد›
ای شهید سرزمین لاله‌ها لاله‌ای در خون شناور بوده‌ای
سر نهادی در ره مولای خویش عاشق سردار خبیر بوده‌ای

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=614

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید حبیب رضایی”

قالب وردپرس