»نهج البلاغه:
شهید حسن اشکاوند

08 تیر 1397

شهید حسن اشکاوند
نام پدر: ابراهیم
تاریخ شهادت: ۱۳۶۱/۳/۴

(همگی به سوی میدان جهاد) حرکت کنید، چه سبکبار باشید چه سنگین بار، و با اموال و جانهای خود جهاد نمائید، این به نفع شما است اگر بدانید.

زندگینامه

شهید حسن اشکاوند فرزند «ابراهیم» در سال ۱۳۴۱ در خانواده ای مؤمن دیده به جهان گشود؛ و در کانون دینی و صمیمی خانواده‌اش پرورش یافت تا پایه اول راهنمایی تحصیل کرد و برای کمک به معاش خانواده‌اش ترک تحصیل نمود و در کارگاه موزائیک سازی مشغول کار شد. وی فردی بسیار خوش برخورد، مهربان و متواضع بود. مظلومیت و معاشرت صمیمانه با آشنایان و خویشان از او چهره ای دوست داشتنی به یادگار گذاشته است.
حسن در جریان مبارزات ملت ایران شجاعانه شرکت داشت و بعد از پیروزی انقلاب به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طبس در آمد و در واحد تدارکات و امور تسلیحات به خدمت پرداخت.
او برای دفاع از کیان اسلام و انقلاب و میهن اسلامی داوطلبانه در سال ۱۳۶۰ عازم جبههٔ حق علیه باطل شد و مردانه در مقابل دشمنان متجاوز ایستاد. رزمنده ای فداکار و شجاع که دارای روحیه معنوی بسیار بالایی بود.
حسن اشکاوند در خرداد ماه سال ۱۳۶۱ در منطقه شلمچه و در عملیات بیت‌المقدس برای آزاد سازی خرمشهر شرکت داشت و مسئول دسته بود. سرانجام در تاریخ ۱۳۶۱/۳/۴ پس از دو بار حضور در جبهه به مدت هفت ماه در پیکار با خصم دون به درجه رفیع شهادت نایل آمد. روحش به ملکوت اعلی پرواز نمود و آسمانی شد.
پیکر پاک شهید اشکاوند روز سوم تیرماه همان سال بر دوش امت حزب الله طبس تشییع و در جوار آرامگاه حسین بن موسی الکاظم علیه‌السلام به خاک سپرده شد.

گزیده وصیتنامه شهید

خداوندا: «از تو می‌خواهم که توفیق شهادت نصیبم کنی. زیرا مقام شهید بسی بلند است، توصیه ای به شما برادران سپاهیم که به فرموده امام: چشم تمام مستضعفان جهان به این انقلاب است پس بکوشید چون مسئولیتی بس سنگین و بار گرانی را به دوش می‌کشید و آن حراست از این انقلاب است که چشم همه زاغه‌نشینان به آن دوخته است. ».
‹ روحش شاد باد ›
آنـان کـه گـل سپیده را کاشته‌اند مـا را زحضـور نـور انباشته‌اند
دیروز چو لاله در دل خاک شدند امروز چو لاله قد بر افراشته‌اند

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=392

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید حسن اشکاوند”

قالب وردپرس