»نهج البلاغه:
شهید حسن لطفی

11 تیر 1397

شهید حسن لطفی
نام پدر: غلام

ولادت: ۶/۲/۱۳۴۵

شهادت: ۱۰/۰۷/۱۳۶۱

محل شهادت: سومار

مزار: امامزاده حضرت حسین ابن موسی الکاظم «ع» طبس

وَالَّذِینَ هَاجَرُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ ثُمَّ قُتِلُوا أَوْ مَاتُوا لَیرْزُقَنَّهُمُ اللَّهُ رِزْقًا حَسَنًا وَإِنَّ اللَّهَ لَهُوَ خَیرُ الرَّازِقِینَ ﴿۵٨ حج﴾

و کسانی که در راه خدا هجرت کردند، سپس کشته شدند یا به مرگ طبیعی از دنیا رفتند، خداوند به آنها روزی نیکویی می‌دهد؛ که او بهترین روزی‌دهندگان است!

زندگی‌نامه

شهید زلال ترین و پاک ترین واژه هستی است که با رنگ خون و با ژرفـای ایمـان و بـا تبلور عشق معنی می­شود. شهیدان سـفیران پیـروزی بودنـد و صـبح صـادق را بـا شـهادت خویش به ما هدیه دادند. شهید حسن لطفی از دیگر شهدای والامقام است که آفتاب وجودش در ششمین روز از اردیبهشت سال ۱۳۴۵ در روستای تشکانان از توابع طبس در یک خانواده مذهبی و ساده زیست طلوع کرد .

حسن در محیط روستای کوچک و بی­آلایش و در کانون گرم خانواده­ای مذهبی و زحمتکش و در دامن مادری فداکار پرورش یافت و با تربیت صحیح اسلامی رشد کرد. حسن در سن ۶ سالگی وارد مدرسه گردید و این دوره را در روستای جوخواه به پایان رسانید و بقیه تحصیلات خود را در شهرهای طبس و تهران گذراند.

با تشکیل ارتش بیست میلیونی به فرمان امام خمینی عضو بسیج گردید و با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در نیمه سال چهارم دبیرستان درس را رها نموده و بنا به وظیفه‌ی شرعی که بر خود احساس می کرد به فرمان امام راهی جبهه گردید و مدت ده ماه از اسلام و انقلاب دفاع کرد و سرانجام بعد از رشادت‌های فراوان در عملیات مسلم‌بن عقیل که در منطقه سومار انجام شد شرکت و به تاریخ ۱۰/۷/۶۱ نخل بلند قامتش به رگبار سلاح‌ها و ترکش خمپاره‌های دشمن به خاک افتاد و شربت شهادت را نوشید.

پیکر مطهرش پس از تشییع بر روی دستان مردم شهیدپرور در جوار امامزاده حسین‌بن موسی‌الکاظم«ع» به خاک سپرده شد

شهید دوران ناچیز و زودگذر سالها و ماهها و روزهای قبل از «عروج» را به گونه‌ای می‌گذراند که ما انسانهای ماندگار وگرفتار تارهای عنکبوتی مانده و نه تنها از تصور آن عاجزیم که با مشاهده سوزها، دردها و شکوه‌های آتشین شهید تنها قیافه زشت حیرت به خود می‌گیریم.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهید

چند خواسته از شما ملت، خانواده و فامیل:

یکی اینکه دستورهای خودسازی امام را سرمشق زندگی خود قرار دهید که هرچه به آنها بیشتر عمل کنید بهتر و بیشتر به خدا نزدیک خواهید شد. دیگر این که از امام، رهبر انقلاب و اسلام دست نکشید. اگر همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید در زندگی پیروز خواهید بود. سوم این که از غیبت کردن بپرهیزید که غیبت خوره ایمان است همان‌طور که آتش خوره چوب است. به عهد و پیمانی که می‌بندید وفا کنید مخصوصاً اگر در آن قسم یاد کرده باشید چون در این صورت خدا را شاهد و گواه گرفته‌اید. سعی کنید که در دعاهای کمیل و نماز جمعه و نماز جماعت در مسجد زیاد شرکت کنید نماز خود را سر وقت و بیشتر به جماعت بخوانید.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=929

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید حسن لطفی”

قالب وردپرس