»نهج البلاغه:
شهید رمضان مرادی

12 تیر 1397

شهید رمضان مرادی

نام پدر: عباس

تاریخ شهادت : ۱۳۶۶/۴/۲۷

و آنان که در راه خدا کشته شدند، خدا هرگز اعمالشان را ضایع نمی گرداند و آنها را البته به سعادت هدایت می کند و امورشان را اصلاح می فرماید و در بهشتی که برایشان تعریف کرده، وارد می کند.

زندگی نامه :

زندگی زیباست ولی وقتی پی به معنویات آن می بری، وقتی جنبه های مثبت آن را در نظر می گیری و پی به هدف آفرینش می بری، آرزویت این می شود که هر چه زودتر به سوی خدای خویش پر بکشی.

آری، چه زیباست شب های سرد غرب کشور را با دعای توسل و نماز شب به صبح رساندن و چه زیباست اشک های گرم خود را به روی خاک های سرد سنگر ریختن و از همه زیباتر این که خون خود را به پای درخت اسلام ریختن. آرزو دارم شهادتم برای خانواده و ملتم درس و برای مکتبم پیروزی آفرین باشد

در آذر ماه سال ۱۳۴۶ بود که بوی عطر تولد رمضان فضای خانه ی پرمهر عباس را پرکرد وچه زیبا نام رمضان را برایش انتخاب کردند ، نامی که مارابه یاد میهمانی خدا ، شهادت اولین مظلوم عالم وشب های قدر ورازونیاز با خدا می اندازد .

رمضان چه زیبا رمضانی شد وچه زیبا به مولایش اقتدا کرد ، چه کسی در آن روز باور می کرد که روزی همین طفل نورسیده آبروی اسلام وقرآن شود وخونش برای آبیاری درخت انقلاب ریخته شود.

رمضان همچون سایرکودکان وهم سن وسالهایش پا به مدرسه گذاشت ودوران ابتدایی خودرا با موفقیت به پایان رساندو تا  سوم راهنمایی ادامه تحصیل داد .

در کنار تحصیل یار و مددکار خانواده بود او مرتب در راهپیمائیها شرکت می کرد و با تشکیل بسیج به فرمان امامش لبیک گفت و به عضویت این نهاد در آمد و به نگهبانی از ارزشهای انقلاب پرداخت از طریق سپاه به خدمت مقدس سربازی فرا خوانده شد و از این طریق عازم جبهه گردید. او دوره آموزش بهیاری را در مشهد گذرانید و مدت ۹ ماه در جبهه های حق علیه باطل حضور داشت و بالاخره در تاریخ ۲۷/۴/۱۳۶۶ در حین شناسایی در یک مأموریت گشت زنی در منطقه کامیاران مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به فیض عظمای شهادت مفتخر گردید و ندای حق را لبیک گفت چرا که شهادت در راه حق و اهداف الهی را افتخار جاودانی می دانست.

پیکر آن شهید عزیز پس از تشییع توسط همشهریان  و بستگان در آرامگاه ابدی ،  و در جوار آستان مبارک حسین بن موسی الکاظم علیه السلام بخاک سپرده شد.

‹ روحش شاد و راهش پر رهرو باد ›

گل زخم تنت بهار ایمان آورد                                         ره توشه ای از دیار جانان آورد

هر قطره خون پاکت ای کشته عشق                                 در پیکر مرده وطن جان آورد

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=975

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید رمضان مرادی”

قالب وردپرس