»نهج البلاغه:
شهید سیدحسین جلالی

09 تیر 1397

شهید سیدحسین جلالی
نام پدر: محمد
تاریخ شهادت: ۱۳۶۷/۴/۴

آنها که ایمان آوردند، و هجرت کردند با اموال جانهایشان، در راه خدا جهاد نمودند، مقامشان نزد خدا برتر است آنها به موهبت عظیم رسیده اند پروردگار آنها را به رحمتی از ناحیه خویش و خوشنودی و باغ‌های بهشتی که درآن نعمتهای جاودانه دارند، بشارت می‌دهد و همواره تا ابد در این باغ‌ها (در لابلای این نعمت‌ها) خواهند بود، زیرا نزد خداوند پاداش عظیم است.

زندگینامه

بیایم ببینیم راهی که ما انتخاب کردیم چیست و با چه کسی رو به رو هستیم. مگر غیر از این است که با آمریکا، شوروی، اسراییل و تمام دول قدرتمند و زورگو می‌جنگیم. ما مظلوم واقع شدیم و از حق خود دفاع می‌کنیم. ما می‌توانیم مانند خیلی‌های دیگر عزت و غیرت و شرافت خود را بفروشیم و خیلی ساده و بدون دردسر به زندگی مادی خود ادامه دهیم ولی آیا هدف زندگی این است. پس غزوات پیامبر صلی الله و علیه و آله بر سر چه بوده است؟ مگر ما نمی‌گوییم که مسلمانیم و پیرو حضرت رسول صلی الله و علیه و آله و ائمه اطهار علیهما السلام؟ اگر پیرو آن‌ها هستیم در تمام حالات و حرکات باید راه آن‌ها را ادامه دهیم. راه علی علیه السلام که در دوران حکومتش آن همه جنگ با کفار و منافقان داشت.. راه حسین علیه السلام را ادامه دهیم که با آن نیروی انسانی کم مقابل آن لشکر عظیم ایستاد و خون خود را در این راه داد تا ثارالله شد و همین‌طور تا آخر.
خداوند منان در مهرماه سال ۱۳۴۱ به خانواده‌ای از فرزندان رسول الله صلی الله و علیه و آله فرزند عنایت کرد که ارادت قلبی به سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام سبب شد نامش را حسین انتخاب کنند.
حسین دوران ابتدایی را پشت سر گذاشت ولی به علت مشکلات زندگی نتوانست ادامه تحصیل دهد لذا برای کمک به امرارمعاش خانواده شغل نانوایی را انتخاب و مشغول به کار شد
خدمت سربازی خود را به صورت داوطلبانه در سپاه گذراند؛ عشق به حضور در میادین نبرد حق علیه باطل او را به جبهه کشاند و پس از رشادت‌های فراوان در ۱۳۶۷/۴/۴ در منطقه چنگوله براثر اصابت ترکش خمپاره دشمن به فیض عظیم شهادت نائل آمد.
روحش شاد و راهش پر رهرو باد

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=512

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید سیدحسین جلالی”

قالب وردپرس