»نهج البلاغه:
شهید عباس صفرزاده

10 تیر 1397

شهید عباس صفرزاده

نام پدر: محمد

تاریخ شهادت : ۱۳۷۹/۱۲/۳۰

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده،پس ار آن هیچگاه شک به دل راه ندادند ودر راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند،ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

بارخدایا، سوگند به آن رحمت وسیع بی پایان تو که همۀ موجودات را در برگرفته است و به توانایی بی حدت که بر همه چیز مسلط و قاهر است  همه اشیا خاضع و مطیع اوست و تمام عزت ها در مقابلش ذلیل و زبون است و به مقام جبروت و بزرگیت که همه چیز از آن سرشار است. به حاکمیت تو که بر تمام قوای عالم تفوق و برتری دارد و به ذات پاکت که پس از فنای همۀ موجودات جاوید است و به نام های مبارکت که پایه های عالم هستی از آن سرشار است و به علم ازلیت که بر تمام موجودات احاطه دارد و به نور تجلی ذاتت که همۀ عالم را روشن ساخته است. ای نور حقیقی و ای منزه از توصیف.

به روستایی می رویم که علی رغم جمعیت کم ، شهدای زیادی را در دوران پرافتخار دفاع مقدس ، تقدیم انقلاب کرده است ، دریکی از روزهای پاییزی  سال ۱۳۴۷ در روستای محمدآباد خبر تولد طفلی فضای روستا را پرکرد که باعث روشنی چشم پدرومادر وخوشحالی آشنایان گردید .محبت به علمدار دشت کربلا باعث شد تا نامش را عباس انتخاب کنند .

خدایا تو خود می دانی که نام عباس برای ما چقدر عزیز است ، نامی که هر که می شنود ، یاد علقمه ورشادت های آن ماه بنی هاشم در دلش زنده می شود وبرای مظلومیت و طفلان عطشان کربلا قطرات اشک از دیگانش فرو می ریزد .

عباس تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان شهید محمد منتظری روستا ادامه داد اوضمن تحصیل در کارهای کشاورزی یار و مددکار پدر و مادر خود بود.

دوره راهنمایی را در مدرسه آیت الله طالقانی طبس با موفقیت گذراند و پس از آن به صورت پاسدار افتخاری به خدمت سپاه پاسداران درآمد و تحصیلات خود را در مدرسه ایثارگران امام حسن عسکری (ع) تا دوم دبیرستان ادامه داد.

او فردی علاقمند به شرکت در جلسات قرآن و محافل مذهبی بود. ورزشکاری جدی و به  بـازی فوتبال و پیـاده روی علاقه فراوانی داشت .

قلبش مملو ازعشق به خدا وحضور در جبهه های دفاع از اسلام وقرآن بود وتوانست چندین بار بعنوان بسیجی وپاسداربرای خدمت درجبهه ها حضور یابد .

مشیت الهی برآن قرار گرفته بود که در دوران ۸ سال دفاع مقدس پس از هرماموریت  به سلامت برگردد . در برابر سوداگران مرگ ومبارزه بااشرار مسلح در تاریخ ۳۰/۱۲/۱۳۷۹ با دیگر پاسداران سپاه اسلام مبارزه و نبرد بی امانی را شروع کرد و سرانجام در اثر اصابت گلوله دشمن شربت شهادت را نوشید از وی یک پسر ویک دختر به یادگار مانده است تا راه پدرشان را ادامه دهند .

روحش شاد باد

گزیده ای از وصیت نامه شهید

برادران عزیزم خدا را همواره ناظر اعمال خود بدانید و نماز را سبک مشمارید که اگر از نماز دور شوید به هلاکت می افتید، ای جوانان مبادا در غفلت بمیرید که علی علیه السلام در محراب عبادت شهید شد و مبادا در حال بی تفاوتی بمیرید که علی اکبر حسین علیه السلام در راه حسین و با هدف شهید شد و من به آیه شریفه اِنا لله وَ اِنّا الیه راجعون یقین حاصل کردم و دانستم که عاقبت باید این دنیای فانی را وداع گفت و رجعت کنیم. امام را از دعا فراموش نکنید.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=734

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید عباس صفرزاده”

قالب وردپرس