»نهج البلاغه:
شهید عباس کربلایی

11 تیر 1397

شهید عباس کربلایی

نام پدر: محمد

تاریخ شهادت: ۱۳۶۲/۳/۱۹

…..آنها که در راه خدا هجرت کردند،واز خانه های خود بیرون رانده شدند،ودر راه من آزاردیدند،وجنگ کردند وکشته شدند، سوگند یاد می کنم، که گناهان آنها را می بخشم وآنها را دربهشت هائی که زیر درختان آن نهرها جاری است، وارد می کنم این پاداشی است از طرف خداوند، وبهترین پاداشها نزد پروردگار است.

زندگی نامه :

این بار به دیدن شهید ی می رویم که بوی عطر کربلا و رشادت قمر بنی هاشم را برای انسان به ارمغان می آورد. آخرین روز از اردیبهشت سال ۱۳۴۱ بود که خانه محمد با عطر وبوی فرزندی معطر گردید که نامش را عباس گذاشتند چه نامی زیبا وچه نام خانوادگی با صفایی که یاد کربلا ی حسینی و علقمه را در دل انسان زنده می کند .

این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست         این چه شمعی است که جانها همه پروانه اوست

خدایا این چه حکمتی است که تا نام حسین (ع) و نام عباس را می شنویم نا خودآگاه قطرات اشک از گوشه چشممان سرازیر می شود

خوشا به حالتان ای شهدای عزیز که درس عاشورا را بخوبی آموختید وبه خوبی در این آزمون سربلند بیرون آمدید .

تحصیلات خود را تاپایان سال سوم متوسطه با موفقیت به پایان رسانید وبرای کمک به امرار معاش خانواده به شغل نانوایی مشغول شد .عباس که جوانی رشید و سلحشور شده بود برای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی لباس سربازی برتن کرد و راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید.

وی سه بار در جبهه های نور علیه ظلمت حضور یافت وبالاخره پس از نبرد و دفاع از انقلاب واسلام آرزوی دیرینه اش برآورده شد ودر تاریخ ۱۳۶۲/۳/۱۹ در نبرد با ضدانقلاب به درجه رفیع شهادت نائل آمد روحش شاد وراهش پررهرو باد .

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=911

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید عباس کربلایی”

قالب وردپرس