»نهج البلاغه:
شهید علیرضا سنگچولی

10 تیر 1397

شهید علیرضا سنگچولی

نام پدر : غلامرضا

تاریخ شهادت : ۱۳۶۷/۴/۲۲

کسانی که زندگی دنیا را به آخرت فروخته‏اند، باید در راه خدا پیکار کنند!و آن کس که در راه خدا پیکار کند، و کشته شود یا پیروز گردد، پاداش بزرگی، به او خواهیم داد.

زندگی نامه

مادر دست توسل و نیاز بر ضریح پیرحاجات زده و ضجه کنان فریاد زد که یا پیر بر حق پسری صالح از تو می خواهم ای آقایی که گره گشای حاجتمندانی، تا اینکه سال ( ۱۳۴۷) فرا رسید و آن زن حاجت خویش را برآورده یافت و خداوند پسری به او ارزانی داشت او را علیرضا نامید.  همه روزه تنگ در آغوش می گرفت و به زیارتش می برد نجوای عبادت و زیارت با گوشت و پوست علیرضا درهم آمیخته می شد کم کم بزرگ شد حالا علیرضا نوجوانی شده بود که با صدای اذان دلنواز حرم پیرحاجات به نماز اول وقت می شتافت . شبهای جمعه چراغ مزار را روشن می کرد و به نیایش می پرداخت سال سوم راهنمایی بود که به دلیل مشکلات روستانشینی و فاصله منطقه دور افتاده و محروم حلوان و پیرحاجات مجبور به ترک زادگاه خود گشت و به شهر طبس مهاجرت نمود .

پس از مدتی دست تقدیر الهی آزمونی سخت فرا روی او نهاد و سایه پر مهر و محبت پدر را از سرش بر گرفت حالا او بود و مشکلات زندگی ، لذا ترک تحصیل را ترجیح داد و برای امرار معاش به صنعت فلز کاری روی آورد پشتکار،همت عالی و خوش منظری شهید زبانزد خاص و عام بود . پس از مدتی مشتاقانه لباس مقدس سربازی را بر تن نمود جنگ تحمیلی قرار از این فرزند دلاور کویری گرفته بود و لذا پس از وداع با خانواده و روح پدر مرحومش خود را با غبار مزار پیرحاجات تبرک ساخت و عازم منطقه جنگی جنوب گردید تا سرانجام در تاریخ ۲۲/۴/۱۳۶۷ در منطقه فکه شربت شهادت نوشید و به وصال دوست نایل آمدجنازه پاکش در ۱۶/۶/۱۳۶۷ باشکوه هر چه تمام بر دستان امت شهید پرور طبس تشییع ودر صحن منور و ملکوتی حضرت حسین بن موسی الکاظم علیه السلام به خاک سپرده شد.

هر زندگی به مرگ فنا می شود ولی                    آن زندگی که مرگ ندارد شهادت است.

یادش گرامی وراهش پر رهرو باد

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=692

نظر بدهید...

۲ دیدگاه برای “شهید علیرضا سنگچولی”

  1. ببخشید، لینک مطلب درست کار نمیکنه میشه
    راهنمایی کنید چطوری میتونم لینک رو به اشتراک
    بذارم؟

قالب وردپرس