»نهج البلاغه:
شهید غلامرضا کاظمی

11 تیر 1397

شهید غلامرضا کاظمی

نام پدر: حسن

تاریخ شهادت  : ۱۳۶۵/۱۰/۲۶

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده،پس ار آن هیچگاه شک به دل راه ندادند ودر راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند،ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

علی مرتضی(ع) می‌فرماید: از درهای والای بهشت که به روی هر کس باز نمی‌شود، و خاص اولیاست باب‌الجهاد است درجه‌ اولیای خاص پاکباختگی است یعنی هستی خود را در راه خدا در طبق اخلاص نهادن.   تقوا را نیز درجاتی است و متقین هم درجاتی دارند بعضی از متقین آنچنان منزهند که از هستی خودشان چشم پوشیده‌اند و در دستگاه خداوند پاکباخته به شمار آمده‌اند. و همینها هستند که مجاهدین‌اند و بالاخره به درجه‌شهادت می‌رسند یعنی خودشان با درک و شعور از هستی صرفنظر می‌کنند: وَ آمَنوا وَ عمِلوُا الصّالِحاتِ ثُمَّ اتّقَوا و آمنوُا ثمَّ‌ اتّقوا و أحسَنوا و الله یُحبُّ المحسِنینَ. (سوره مائده،آیه‌ ۹۳ ) و ایمان آورند و تقوا پیشه کنند و نیکی نمایند و خداوند نیکوکاران را دوست می‌دارد.

شهید به سال ۱۳۴۹ در یک خانواده مذهبی و کشاورز در روستای تشکانان انقلاب اسلامی به عرصه ی وجود گذاشت. دوران کودکی را نزد والدین خود سپری نمود. از سن ۶ سالگی وارد دبستان گردید و تا کلاس پنجم ابتدایی ادامه تحصیل داد. وی در طول تحصیل از شاگردان ممتاز شناخته شده بود.

ولی به دلایل گرفتاری خانوادگی و کمک به پدر و نبودن مدرسه راهنمایی در محل ناچار به ترک تحصیل گردید و برای امرار معاش زندگی هم دوش پدر مشغول کار کشاورزی شد تا بتواند مخارج خانواده خود را تأمین نموده و کمک کار پدر خویش نیز باشد.

با شروع انقلاب اسلامی در تمام راهپیمایی ها شرکت فعال داشت با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی تصمیم به حضور در جبهه های نبرد گرفت تا از این طریق به ندای رهبر کبیر خود لبیک گفته باشد وی از طریق بسیج عازم مناطق جنگی گردید و پس از نبرد دلیرانه ای که با دشمنان اسلام نمود عاقبت در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۶ در محل شلمچه بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن به دیدار معشوق خود شتافت و شربت شهادت را نوشید.

یاد و نامش گرامی و راهش پر رهرو باد.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=905

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید غلامرضا کاظمی”

قالب وردپرس