»نهج البلاغه:
شهید محمدجواد مؤذن

11 تیر 1397

شهید محمدجواد مؤذن

نام پدر : عباسعلی

تاریخ شهادت  : ۱۳۶۱/۳/۴

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده،پس از آن هیچگاه شک به دل راه ندادند و در راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند، ایشان به حقیقت راستگو هستند.

 

زندگی نامه

شهید محمد جواد مؤذن فرزند « عباس » در سال۱۳۴۴ در خانواده ای متدین و کوشا دیده به جهان گشود و در کانون پر مهر و محبت خانواده پرورش یافت.

او تحصیلات خود را تا پایه دوم دبیرستان (رشته خدمات) در دبیرستان دکتر شریعتی تحصیل کرد.

محمد جواد در اوقات فراغت به کمک پدر کشاورزش می شتافت و در انجمن اسلامی آموزشگاه فعالیت گسترده ای داشت. محمد جواد مؤذن نام خانوادگی بامسمّایی داشت ، چون مؤذن خیلی خوبی بود .

او عضو بسیج نیز بود، وقتی احساس کرد که در جبهه به وجود او نیاز است در اسفندماه سال۱۳۶۰ پس از طی دوره آموزش نظامی ، داوطلبانه به میدان نبرد حق علیه باطل شتافت . مأموریت چهل و پنج روزه او پایان یافت ، ولی او با شور و شوق در میدان نبرد ماند.

محمد جواد در عملیات آزاد سازی خرمشهر (بیت المقدس) در روز ۴/۳/۱۳۶۱ در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

پیکر پاکش یک ماه بعد بر روی دستان مردم شهید پرور طبس تشییع و در جوار بارگاه حضرت حسین بن موسی الکاظم علیه السلام ، به خاک سپرده شد.

گزیده وصیت نامه شهید:

« ای برادران دانش آموز ، ای سنگر داران پشت جبهه که در مدارس هستید ، ما رزمندگان به شما درود می فرستیم ، و دیدیم که چگونه منافقان را سرکوب کردید. امیدواریم که دوباره در میان شما رسوخ نکنند و کاملا“ مراقب اوضاع در مدارس باشید: بدانید که هیچ چیز بالاتر از جهاد در راه خدا نمی باشد. »

‹ روحش شاد و یادش گرامی باد ›

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=935

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمدجواد مؤذن”

قالب وردپرس