»نهج البلاغه:
شهید محمدرضا قاسمی

10 تیر 1397

شهید محمدرضا قاسمی

نام پدر:علی

تاریخ شهادت : ۱۳۶۲/۸/۲۹

آنان که ایمان آوردند و ازوطن خود مهاجرت کردند ودر راه خدا جهاد نمودند ، آنان امیدوار ومنتظر رحمت خدا باشند که خدا بر آنها بخشاینده ومهربان است.

زندگی نامه

اگر ما زیر بار زور برویم ننگ است و لیکن اگر در مقابل فاسد و زورگو ایستادیم و جان باخیتم این کمال شرافت انسانی است و این همان وقتی است که خدای بزرگ در برابر ملایکه به این عبد خاکی مباهات می کند و همین عبد فانی موجب خشنودی خدایش می شود.

شهید محمد رضا قاسمی فرزند « علی » در سال ( ۱۳۴۵ ) در شهر طبس در خانواده ای مذهبی و متوسط دیده به جهان گشود و پس از گذراندن دوران کودکی پا به مدرسه گذاشت ، در آستانه سال چهارم ابتدایی ، در حادثه دلخراش زلزله ی ۱۳۵۷ طبس پدر و مادرش را از دست داد و بعد از این واقعه غم انگیز تحت سرپرستی برادرش قرار گرفت .

هنگامه تجاوز رژیم بعث عراق و تشکیل بسیج بفرمان امام به عضویت آن در آمد و به لشکر جندا … پیوست و از همین طریق عازم رویارویی با جنود کفر گردید و مدت یک سال و اندی به مبارزه بی امان خود ادامه داد  تا سرانجام در عملیات والفجر۴ در تاریخ ۱۳۶۲/۸/۲۹ در منطقه پنجوین مفقودالاثر گردید چنین بود که شهید قاسمی دوشادوش دیگر همرزمانش پیش روی دشمن قد بر افراشت ، سینه را از هوای عشق و ایمان و رهایی انباشت و جان بر کف و دلیر به سوی میدان رزم و حماسه گام بر داشت و به خون تپید و رخت به جهان ابدی بر کشید.

اما خون پاکش نهال انقلاب اسلامیان را آبیاری کرد و نوید بخش شکوفه های استقلال و آزادی شد.

جنازه مطهر این شهید بعد از هشت سال در تاریخ ۱۳۷۰/۷/۹ شناسایی و به زادگاهش انتقال یافت و پس از تشییع با شکوه بر روی دستان امت شهید پرور در جوار امامزاده حسین بن موسی الکاظم علیه السلام بخاک سپرده شد.

بی شائبه ترین درودهایمان نثار روح جنت نشین و زلالش باد که برای سعادت ما از جان گذشت.

در جبهه حق نور خدا دید شهید          هر جا که نظر کرد صفا دید شهید

روزی که امام حمله را فرمان داد       خود را به حریم کربلا دید شهید

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=846

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمدرضا قاسمی”

قالب وردپرس