»نهج البلاغه:
شهید محمدعلی شبانی

10 تیر 1397

شهید محمدعلی شبانی

نام پدر: غلامرضا

تاریخ شهادت  : ۱۳۶۶/۳/۲

آنان که ایمان آوردند و از وطن خود مهاجرت کردند و در راه خدا جهاد نمودند ، آنان امیدوار ومنتظر رحمت خدا باشند که خدا بر آنها بخشاینده ومهربان است.

زندگی نامه

بیایم ببینیم راهی که ما انتخاب کردیم چیست و با چه کسی روبه رو هستیم. مگر غیر از این است که با آمریکا، شوروی، اسراییل و تمام دول قدرتمند و زورگو می جنگیم. ما مظلوم واقع شدیم و از حق خود دفاع می کنیم. ما می توانیم مانند خیلی های دیگر عزت و غیرت و شرافت خود را بفروشیم و خیلی ساده و بدون دردسر به زندگی مادی خود ادامه دهیم ولی آیا هدف زندگی این است. پس غزوات پیامبر(ص) بر سر چه بوده است؟ مگر ما نمی گوییم که مسلمانیم و پیرو رسول او و ائمه؟ اگر پیرو آن ها هستیم در تمام حالات و حرکات باید راه آن ها را ادامه دهیم. راه علی(ع) که در دوران حکومتش آن همه جنگ با کفار و منافقان داشت. راه علی(ع) که در دوران حکومتش آن همه جنگ با کفار و منافقان داشت. راه حسین(ع) را ادامه دهیم که با آن نیروی انسانی کم مقابل آن لشکر عظیم ایستاد و خون خود را در این راه داد تا ثارالله شد و همین طور تا آخر.

در ….. سال ۱۳۴۵ بود که خداوند متعال فرزندی به خانواده ای مذهبی و مؤمن در شهر  طبس  عنایت کرد که روشنی دیدگان پدرومادرشد .

دوران کودکی را با شوق وذوق وصف ناپذیری نزد والدین سپری نمود ودر سن شش سالگی وارد دبستان و مشغول فراگیری علم و دانش گردید.

در سال ۵۷ حادثه زلزله در طبس به وقوع پیوست که وی یک برادر و خواهر خود را در این جریان از دست داد ولی لطمه ای به تحصیل وی وارد نشد و همچنان به تحصیل خود ادامه داد و تا کلاس سوم دبیرستان تحصیل را ادامه داد با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی وی از طریق بسیج عازم مناطق جنگی کشور شد به طوری که دو مرتبه توفیق حضور در جبهه را پیدا نمود تا این که در تاریخ ۲/۳/۶۶ در هنگام تعویض پست نگهبانی خود در منطقه جنوب مورد اصابت ترکش خمپاره دشمن قرار گرفته و شربت شهادت را نوشید.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

گزیده ای از وصیت نامه شهید

شما را توصیه می کنم که به ریسمان محکم الهی چنگ بزنید . این انقلاب باید به دست امام زمان (ع) سپرده شود و این نیاز به هوشیاری ما دارد. ولایت فقیه دنباله رسالت انبیاء است و باید حفظ شود پس در حفظ آن بکوشید. جهاد اکبر که مبارزه با نفس است پیشه کنید تا به آرامش برسید. کاروان عاشقان کربلا در حرکت است لذا از این کاروان عقب نمانید . مرگ هر لحظه از راه می رسد. چه بخواهید و چه نخواهید حسین زمان را یاری کنید و تنها نگذارید و پشتیبان او باشید. معلمین عزیزم شما نیز زحمتکش بکشید و دانش آموزان را به راه راست هدایت کنید از شما قدردانی می کنم که من را به راست هدایت کردید.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=695

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمدعلی شبانی”

قالب وردپرس