»نهج البلاغه:
شهید محمدعلی استاد

08 تیر 1397

شهید محمدعلی استاد
نام پدر: غلامرضا
تاریخ شهادت: ۱۳۶۲/۱۲/۸

آنها که ایمان آوردند، و هجرت کردند با اموال و جانهایشان، در راه خدا جهاد نمودند، مقامشان نزد خدا برتر است آنها به موهبت عظیم رسیده‌اند پروردگار آنها را به رحمتی از ناحیه خویش و خوشنودی و باغ‌های بهشتی که درآن نعمت‌های جاودانه دارند، بشارت می‌دهد همواره تا ابد در این باغ‌ها (در لابلای این نعمت‌ها) خواهند بود، زیرا نزد خداوند پاداش عظیم است.

زندگینامه

بهمن ماه سال ۱۳۴۲ در یک خانواده مذهبی در بخش دیهوک شهرستان طبس طفلی دیده به جهان گشود که نامش را محمد علی نهادند.
دوران کودکی را نزد والدین به خوبی سپری نمود. در سن شش سالگی وارد دبستان شد تا علم و دانش را فرا گیرد. تحصیلات خود را تا کلاس پنجم ابتدایی ادامه داد اما به علت مشکلات مالی خانواده نتوانست به تحصیل ادامه دهد؛ لذا برای امرار معاش زندگی و کمک به والدین خود به شغل کارگری مشغول شد.
غلامرضا از سن کوچکی به مسائل دینی و مذهبی آشنا شد با شروع انقلاب اسلامی همدوش امت حزب الله بر علیه رژیم پهلوی به رهبری حضرت آیت الله خمینی به مبارزه برخاست.
با تشکیل بسیج در این مدرسه عشق نام نویسی نمود وبا عشق و علاقه درفعالیتها و برنامه‌ها حضور فعال داشت. در شهریور ۱۳۵۹ که دشمن بعثی جنگ تحمیلی را آغاز نمود غلامرضا برای حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل لحظه شماری می‌کرد و عشق و علاقه خاصی را در این زمینه از خود نشان می‌داد. در دوره های آموزشی نظامی شرکت کرد و خود را برای نبرد با صدامیان و بعثیان آماده ساخت.

وقتی ندای هل من ناصر از جماران را شنید به ندای رهبر کبیر خود لبیک گفت و از ریق بسیج به جبهه های حق علیه باطل شتافت وی مدت ۷۵ روز با صدامیان کافر در ستیز بود تا این که در عملیات خیبر دلاورانه با خصم زبون جنگید و در جریان همین عملیات در تاریخ ۱۳۶۲/۱۲/۸ مفقودالاثر گردید تا سرانجام پس از گذشت ۱۱ سال جنازه پاک و مطهر وی در منطقه شناسائی و برای دفن به زادگاهش انتقال یافت.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=380

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمدعلی استاد”

قالب وردپرس