»نهج البلاغه:
شهید محمد رحیمی

09 تیر 1397

شهید محمد رحیمی
نام پدر: علی
تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۱۰/۲۶

آنها که ایمان آوردند، و هجرت کردند با اموال و جانهایشان، در راه خدا جهاد نمودند، مقامشان نزد خدا برتر است آنها به موهبت عظیم رسیده‌اند پروردگار آنها را به رحمتی از ناحیه خویش وخوشنودی و باغ‌های بهشتی که درآن نعمت‌های جاودانه دارند، بشارت می‌دهد همواره تا ابد در این باغ‌ها (در لابلای این نعمت‌ها) خواهند بود، زیرا نزد خداوند پاداش عظیم است.

زندگینامه

در تابستان سال (۱۳۴۷) در خانواده‌ای مذهبی و مستضعف در روستای محمدآباد طبس دیده به جهان گشود.
پس از اتمام دوران کودکی، تحصیلات ابتدایی را در روستا گذراند و برای ادامه تحصیل در دوره راهنمایی راهی شهر طبس شد اما پس از سه سال به علت مشکلات معیشتی ترک تحصیل نمود و به کمک پدر در امر دامداری و کشاورزی پرداخت. عشق به ائمه اطهار علیه السلام بخصوص سالار شهیدان در وجودش موج می‌زد و با شور و اشتیاق خاصی در مجالس مذهبی و عزاداری شرکت می‌نمود از هیچ کوششی در کمک به محرومین و نیازمندان دریغ نمی‌ورزید.
وی پس از عضویت در بسیج و فراگیری آموزش‌های نظامی بعنوان تک تیرانداز به جبهه‌های جنگ عزیمت نمود تا بدین وسیله به ندای امام زمان خود لبیک گفته و او را در مقابله با دشمنان دین خدا و کشور یاری نماید.
در مدت حضورش در جبهه‌ها رشادت‌ها و دلاوری‌های بسیار از خود نشان داد و در نبرد با متجاوزان لحظه‌ای درنگ ننمود و بالاخره پس از پنج ماه مجاهدت در راه خدا در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۶ در عملیات کربلای پنج در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
پیکر پاک و مطهرش پس از ۱۲ روز در تاریخ ۱۳۶۵/۱۱/۸ بردوش امت حزب الله طبس تشییع و در جوار مرقد امامزاده حسین بن موسی الکاظم علیه السلام به خاک سپرده شد.
آن گرد بسیجی که علی نامش بود صبای یقین و عشق در جامش بود
آن دم که به خون خویشتن در غلطید یاری به امام عشق پیغامش بود

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=605

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمد رحیمی”

قالب وردپرس