»نهج البلاغه:
شهید محمد کاظم زاده

11 تیر 1397

شهید محمد کاظم زاده

نام پدر:حسن

تاریخ شهادت : ۱۳۶۳/۴/۲۳

آنان که ایمان آوردند و از وطن خود مهاجرت کردند و در راه خدا جهاد نمودند ، آنان امیدوار و منتظر رحمت خدا باشند که خدا بر آنها بخشاینده ومهربان است.

زندگی نامه

شهید آیت الله مطهری می‌گوید: من نمی‌دانم چه تعبیری به کار برم. خیال می‌کنم که بهترین تعبیرش این است:‌ آرزوی آنان نشاط شهادت بود، یعنی نشاط در روح اینها یک آرزو بود که آیا ممکن است خدا شهادت را روزی ما کند، در دعاهای سحر شبهای ماه رمضان آمده است: وقتلاً فی سبیلک مع ولیک و این دعا را در سیاهشان و سفیدشان پیر و جوانشان می‌بینیم، و به حضور پیامبر می‌آمدند و می‌گفتند ای پیامبر دعا کن که در راه خدا شهید شویم علی (ع) می‌فرماید: لألف ضربه أحبّ إلیّ مِن میته علی فراش. اگر هزار ضربت بر فرق من فرود آید و بدینسان کشته شوم برای من گواراتر از این است که در بستر و با بیماری بمیرم. تمام آرزوهایش این بود که مبادا چنین جان سپارد، یعنی حال که بنااست بمیرم چرا در بستر و چرا در راه خدا شهید نشوم؟

شهید به سال ۱۳۴۶ در یک خانواده مذهبی در شهر طبس چشم به جهان گشود. دوران کودکی را در دامن پر از مهر مادر بخوبی سپری نمود تا این که به سن تحصیل رسید. دوره دبستان راتا کلاس پنجم ادامه داد.وی علاقه زیادی به جلسات قرآن و دعا و روضه خوانی داشت. به علت فوت پدر و عدم تأمین مایحتاج زندگی مجبور به ترک تحصیل گردید و شروع به کار بنایی نمود با شروع انقلاب اسلامی دوشادوش امت حزب الله در تمام راهپیمایی ها شرکت می نمود با تشکیل بسیج به فرمان رهبر انقلاب عضوبسیج شد و شبها را به نگهبانی در پایگاه محل وقت خود می گذراند تا این که از طریق سپاه پاسداران به خدمت مقدس سربازی اعزام و پس از طی دوره های آموزشی چندین مرتبه در جبهه های حق علیه باطل حضور یافت و سرانجام در تاریخ ۲۴/۳/۱۳۶۳ در منطقه کامیاران به دست اشرار مسلح و دشمن اسلام شربت شهادت را نوشید. پرنده عشق شد و به سوی بارگاه الهی پرواز کرد و شهادت در راه خدا را بر مرگ در بستر ترجیح داد.

یادش گرامی و راهش پررهر باد

گزیده ای از وصیت نامه شهید

من به جبهه می روم برای یاری اسلام و امام امت خمینی کبیر و به هیچ عنوان دیگری عازم جبهه نیستم نه به خاطر مادیات و یا کشور گشایی ، مردم امام را فراموش نکنید. نمازهایتان را اول وقت بخوانید. با هم مهربان باشید وحدت را حفظ کنید و اگر اختلافی بین شما بوجود آمد نگذارید دشمن از آن سوء استفاده کند. در بازسازی شهرهای خراب شده بکوشید هر کسی در هر سنگری که می تواند خدمت بکند. بچه ها در سنگر مدرسه ، معلم در سنگر درس، مادران در تربیت فرزندان ، کشاورزان در بهبود وضع کشاورزی و همه و همه بکوشیم تا اسلام را احیاء و مملکت را آباد کنیم و به استقلال کامل برسانیم.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=899

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمد کاظم زاده”

قالب وردپرس