»نهج البلاغه:
شهید محمد نخعی

12 تیر 1397

شهید محمد نخعی

نام پدر: رضا

تاریخ شهادت  : ۱۳۶۰/۳/۱۵

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده، پس از آن هیچگاه شک به دل راه ندادند ودر راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند،ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

انقلابی که توفان آن لرزه بر اندام محاسبات رایج در تاریخ معاصر انداخت عنصری بود که می‌خواست و توانست فساد و نگون بختی کشوری را از بیخ و بن ریشه کن کند.  و این دگرگونی اگر بسان تشنه‌سراب زده از ایمان زلال خانواده‌های شهیدان سیراب نشود، هرگز تأثیر خود را نخواهد بخشید و در تاریخ نیز بازتابی نخواهد داشت و اصولا ً نباید شهادت شهید و بازتاب شاهد بودن خون او را جدا از صلابت و همیاری خانواده‌اش مورد بحث قرار داد. استقامت و پایداری خانواده‌های شهدا در راستای پیشبرد اسلام نه تنها کمتر از خون شهید نبوده است که در اغلب موارد صبر و استقامت خانواده‌ها خون شهید را به بار نشانده است و اینان کانونهای شعله‌ور انقلاب را جان تازه‌ای بخشیده و همچنان آرمان عزیزان خود را آراسته‌اند و آنها را مشعلی ساخته‌اند که از مناره‌های تاریخ برای نجات کاروان گم گشته نور افشانی می‌کنند.

 

خداراشکر که توفیق داد تا باری دیگر به دیدارشهیدی از خیل شهدای شهرستان طبس به روستای مذهبی فهالنج برویم سال ۱۳۴۰در خانواده ای صادق وزحمتکش فرزند متولدشد که فضای خانه را با عطر وبوی خود معطرساخت .

ارادت به ساحت مقدس پیامبر اعظم صلی الله و علیه و آله و سلمسبب شد تا نام  محمد رابرایش انتخاب نمایند .پدر ومادرش از شدت خوشحالی تولد فرزندشان در پوست نمی گنجیدند ،. دوران کودکی را در دامان پدر و مادری مهربان سپری نمود تا این که به سن ۶ سالگی رسید سپس تحصیلات خود را تا کلاس دوم ابتدایی ادامه داد اما به علت فقر و تنگدستی پدر نتوانست به تحصیل خود ادامه دهد . لذا ازاواخر کودکی وارد کار بنایی گردید.تا اوایل دوره جوانی با تلاش های سخت کوشانه و مداوم خویش وضعیت اقتصادی خانواده را به خوبی بهبود بخشید؛ تا این که دوران مقدس سربازی فرا رسید و رهسپار خدمت گردید در این زمان آتش جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی از جبهه های جنوب و غرب سر بر آورده بود وی نیز برای پاسخ به ندای هل من ناصر حسین زمان ، خمینی کبیر(ره)، از طریق ارتش ، عازم جبهه های نور علیه ظلمت شد و مدت ۶ ماه به حراست از کیان میهن اسلامی مشغول گردید  و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۰/۳/۱۵   در دفاعی سخت و  جانانه بر علیه مزدوران کافر بعثی در میدان های رزم منطقه ذوالفقاریه آبادان بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن  مرغ جانش به باغ ملکوت پرواز کرد وکامش با شهد شیرین شربت شهادت سیراب شد.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1033

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمد نخعی”

قالب وردپرس