»نهج البلاغه:
شهید محمود ایزدپناه

08 تیر 1397

شهید محمود ایزدپناه
نام پدر:محمدرضا
تاریخ شهادت: ۱۳۶۲/۱/۹

…..آنها که در راه خدا هجرت کردند، و از خانه‌ها ی خود بیرون رانده شدند، و در راه من آزار دیدند، و جنگ کردند و کشته شدند، سوگند یاد می‌کنم، که گناهان آنها را می‌بخشم و آنها را در بهشت‌هائی که زیر درختان آن نهرها جاری است، وارد می‌کنم این پاداشی است از طرف خداوند، و بهترین پاداش‌ها نزد پروردگار است.

زندگینامه

هدیه ای که از طرف خالق هستی در نیمه شب مورخه ۱۳۴۳/۱/۲۰ در معدن ازیکو قدیم به خانواده زحمتکش و متدین ایزدپناه رسید. محمود نام‌گذاری شد. او دوران طفولیت خود را در معدن ازیکو در دامن مادری با گذشت و مهربان و در کنار پدری با اخلاص سپری کرد و بعداً به علت تعطیلی معدن همراه خانواده به عشق آباد مهاجرت و به منظور فراگیری علم و دانش در کلاس اول دبستان یوسفی قدیم شهر فعلی عشق آباد ثبت نام نمود سه سال که از تحصیلات محمود گذشت، خانواده تصمیم گرفتند جهت تأمین معیشت زندگی خود به معدن قلعه زری بیرجند عزیمت نمایند.
لذا محمود نیز در معیت خانواده به آنجا رفت و تحصیلات خود را تا کلاس پنجم در معدن ادامه داد و به علت عدم وجود مدرسه راهنمایی در معدن تا کلاس دوم در شهر بیرجند تحصیل کرد و همزمان با شروع انقلاب اسلامی ترک تحصیل و با عشق و علاقه خود که به امام و انقلاب داشت به صف انقلابیون پیوست.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل بسیج به فرمان حضرت امام خمینی (ره) ضمن کارگری در معدن به عضویت بسیج معدن در آمد و پس از گذراندن یک دوره آموزش نظامی در شهر بیرجند جهت فراگیری علوم و فنون مربی گری کاراته در سال ۱۳۶۰ عازم مشهد مقدس شد و بعد از اتمام دوره به عنوان مسئول بسیج معدن قلعه زری فعالیت رسمی خود را شروع کرد؛ و مدت دو سال خالصانه و صادقانه در جهت جذب کمک‌های مردمی و نیروهای بسیجی و اعزام آن‌ها به جبهه های نبرد حق علیه باطل و همچنین حفاظت و حراست از معدن، تأمین امنیت و آسایش اهالی معدن قلعه زری تلاش و کوشش نمود. او ضمن خدمت در بسیج معدن توفیق حضور در جبهه را پیدا کرد و برای یک دوره سه ماهه در سال ۱۳۶۰ عازم جبهه های جنوب شد. بعد از بازگشت از جبهه فعالیت شبانه روزی محمود در مدرسه عشق نیز گسترش پیدا کرد تا اینکه در مورخه ۱۳۶۲/۱/۹ در بسیج معدن توسط انسان منافقی که خود را بسیجی قلمداد کرده بود با شلیک چند گلوله به شهادت رسید. جنازه محمود پس از چند روز از شهادت به بخش دستگردان منتقل و پس از تشییع جنازه توسط امت حزب الله در گلزار شهدای عشق آباد به خاک سپرده شد.
روحش شاد و راهش پر رهرو باد

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=412

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمود ایزدپناه”

قالب وردپرس