»نهج البلاغه:
شهید محمود داوودی

09 تیر 1397

شهید محمود داوودی
نام پدر:علی
تاریخ شهادت:۱۳۶۲/۱۲/۸

آنها که ایمان آوردند، و هجرت کردند با اموال و جانهایشان، در راه خدا جهاد نمودند، مقامشان نزد خدا برتر است آنها به موهبت عظیم رسیده‌اند پروردگار آنها را به رحمتی از ناحیه خویش و خوشنودی و باغ‌های بهشتی که درآن نعمت‌های جاودانه دارند، بشارت می‌دهد همواره تا ابد در این باغ‌ها (در لابلای این نعمت‌ها) خواهند بود، زیرا نزد خداوند پاداش عظیم است.

زندگینامه

محمود به سال ۱۳۴۴ در یک خانواده مذهبی در روستای محمدآباد از توابع شهرستان طبس دیده به جهان آفرینش گذاشت.
در سن شش سالگی برای فراگیری علم و دانش راهی مدرسه گردید، تحصیلات خود را تا کلاس پنجم ابتدائی ادامه داد.
فقر مالی و فقدان مدرسه راهنمایی در روستا موجب شد تا به طور موقت مدرسه و تحصیل را رها نموده و به کار و حرفه مشغول گردد.
وی همیشه با شور و حال در جلسات مذهبی و دعاهای کمیل و ندبه شرکت می‌نمود. با شروع انقلاب اسلامی به رهبری زعیم عالی‌قدر حضرت امام خمینی (ره) دوش به دوش امت حزب الله بر علیه رژیم پهلوی به مبارزه بر خاست و در راهپیمایی‌ها شرکت فعال می‌نمود.
با فرمان تشکیل بسیج به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی، مشتاقانه عضو این نهاد مقدس گردید و شروع به فعالیت در جهت پاسداری از دست آوردهای انقلاب اسلامی نمود. به دلیل نشان دادن استعدادها و حسن خلق و تلاش مستمر موفق شد به عضویت نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآید.
از آنجایی که کشور در حال دفاع از انقلاب و اسلام بود. به منطقه جنگی اعزام و به نبرد با کفار بعثی مشغول شد تا این که در عملیات خیبر در منطقه دجله شرکت نمود و پس از فداکارهای و رشادت‌های فراوان طی همین عملیات در تاریخ ۱۳۶۲/۱۲/۸ مفقودالاثر گشت.
یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=573

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمود داوودی”

قالب وردپرس