»نهج البلاغه:
طلبه شهید باقر ضرابی

10 تیر 1397

طلبه شهید باقر ضرابی

نام پدر: ابوالحسن

تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۴/۱۲

آنان که ایمان آوردند و از وطن خود مهاجرت کردند ودر راه خدا جهاد نمودند ، آنان امیدوار و منتظر رحمت خدا باشند که خدا بر آنها بخشاینده و مهربان است.

زندگی نامه

وقتی انسان در میدان های نبرد قدم بر می دارد این حکایت برایش زنده می شود که خون این عزیزان، ایثارهای این دلاوران، دعاهای شب های این رزمندگان و نماز آنان برای چیست؟ این مردان از چه قماشی هستند که در جای جای ایران زمین کربلایی دیگر ساخته اند؟ وقتی به هدف مقدس آنان پی می بریم دوست داریم از شرم خون سرخمان روی صورت و گونه هایمان بدود و سرخی آن سیاهی صورتمان را بشوید.

چشم گشودن او به جهان در سال ۱۳۴۷ ، در روستای کریت از توابع شهرستان « طبس » در خانواده ای مذهبی و اهل تقوی بود

سالهای ابتدائی و راهنمائی را با موفقیت در زادگاهش گذراند ، هوش و استعداد سرشار او بارها مورد تشویق و تحسین معلمان قرار گرفته بود.

علاقه ی طبیعی او به معنویت تشیّع ، مسیرش را به سوی حوزه های علمیه ترسیم کرد ، به فردوس رفت و در بوستان حوزه ، مدت پنج سال به تحصیل مشغول شد.

به اقامه ی نماز در ابتدای وقت اهتمام داشت ، و با صوتی خوش اذان می گفت . او نیز مانند دیگر دوستانش از ابتدای انقلاب در فعالیت های اجتماعی و سیاسی شرکتی مستمر داشت ، وقتی جنگ آغاز شد ، درس ها را رها ساخت و با جمعی از بسیجیان عازم مناطق نبرد حق علیه باطل گردید . مدتی در آن ولایت ایثارها و شورها اقامت گزید و به خدمتی شایسته مشغول بود.

منتظر فرصتی بود ، تا در خط مقدم بر صف کافران متجاوز حمله آورد و وجدان جوان و بیدارش را آرامش بخشد.  بالاخره این فرصت پیش آمد ودر عملیات « کربلای یک » شرکت کرد .

او در جبهه « غرب » دلیرانه بر خاکریزهای دشمن حمله آورد . تا سرانجام در تاریخ۱۲/۴/۱۳۶۵در منطقه حاج عمران و در اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن به خون مطهر خویش فرو غلطید ، و به یاران سفر کرده پیوست.

پیکر پاکش در تاریخ ۲۴/۴/۱۳۶۵ پس از تشییع در زادگاهش روستای کریت به خاک سپرده شد.

‹ راهش هماره پر رهرو و مستدام باد ›

چو سوخت پرده جسمت در التهاب عروج              شکفت بر لب جانت حدیث ناب عروج

لطافتی است دلت را چنان لطافت نور                   که رفته ای شب تاریک تا ضیافت نور

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=740

نظر بدهید...

نظر شما برای “طلبه شهید باقر ضرابی”

قالب وردپرس