»نهج البلاغه:
طلبه شهید سیدمجتبی مهاجریان

12 تیر 1397

طلبه شهید سیدمجتبی مهاجریان

نام پدر: سیدحسن

تاریخ شهادت : ۱۳۵۹/۱۱/۱۵

پس کسانی باید در راه خدا جهاد کنند که زندگی این جهان رابه آن جهان می فروشند. و هر کس در راه خدا جهاد کند وکشته شود یا فاتح گردد زود باشد که او را اجری عظیم دهیم.

زندگی نامه

از سرزمین پاک خراسان ، در شهر مقدس مشهد ، به محله ی نوغان در سال ۱۳۴۱ چشم به جهان گشود . پیش از سالهای دبستان ، با پشتکار و کوشش پدر و مادرش با قرآن آشنا شد . خانواده ی مذهبی او ، نخستین تجربه های کودکی او را با مفاهیم مذهبی پیوند زدند ، و روح پاک کودکانه اش را علاقه مند به علوم اسلامی و اهـل بیت عصمت و طهارت (ع) بار آوردند . وقتی دوره دبستان را سپری کرد، علاقه شخصی و تشویق والدین او را برانگیخت، که علوم اسلامی را بیاموزد. و نخست در مدرسه علمیه ی حضرت حجت (ع) نام نوشت و به تحصیل پرداخت . سپس به مدرسه بعثت رفت و به ادامه پژوهش در معارف اسلامی مشغول گشت. در تمام طول شش سال، در جلسات گوناگون تفسیر و قرائت قرآن شرکت می کرد و از این انجمن های اسلامی بهره های فراوانی برد. وقتی زمزمه انقلاب بر خاست و موج امت بر پا خواسته، خیابان ها را آذین بست. او بی دریغ و خالصانه در همه تظاهرات انقلاب شرکت مؤثر داشت، زیرا که از سالها پیش از انقلاب، او خود انقلابی کم سن و سالی بود که جزوات اسلحه شناسی و اعلامیه ها و رساله امام(ره) را ، در خانه گرد می آورد و به علاقمندان می سپرد . روزهای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در درگیری با رژیم ستم شاهی شرکت داشت و بیشتر شبها را به پاسداری و نگهبانی از منازل شخصیت های مذهبی می گذراند. بسیاری از شبها را مسلح ، همراه دیگر برادران مسلمان ، در انضباط و آرامش شهر به صبح می رساند و در دستگیری ضد انقلاب خدماتی شایان کرد. وقتی جنگ تحمیلی آغاز شد، او با اینکه بیش از دو سال در خدمت سپاه و بسیج تلاش کرده بود و به فنون جنگهای چریکی ، مراقبت و تعقیب و دفاع ، آشنائی کامل داشت . نتوانست به جبهه ها برود. سنش کم و پرواز روحانیش بلند بود. وقتی از رفتن به جبهه محروم ماند، در مساجد کلاس های آموزش سلاح دایر کرد و برادران داوطلب بسیجی را، در این زمینه آموزش می داد. شهید مهاجریان منتظر فرصت بود تا در موقعیتی مناسب خود را به جبهه ها برساند، و این وضعیت در آذر ماه ۵۹ فراهم آمد. او توانست از طریق حوزه علمیه ، با جمعی از دوستان روحانی،به سوی جبهه ها بشتابد. مدتها در خطه ی جنوب به جهادی بی امان مشغول بود، تا عاقبت در ارتفاعات « الله اکبر » ترکش خمپاره ای در تاریخ ۱۳۵۹/۱۱/۱۵ حیات مادیش را به سر آورد. و درخت شاداب جوانیش را به خزان کشاند. پیکر پاکش پس از تشییع ، در جوار مرقد مطهر حضرت علی بن موسی ( ع) آرام گرفت.

‹ راهش همواره مستدام باد ›

گزیده ای از وصیت نامه شهید

« ای مردم بدانید ما فقط به خاطر دفاع از اسلام و لبیک به فرمان رهبر کبیرمان امام خمینی و نیز لبیک به ندای هل من ناصرنی امام حسین (ع) رهبر تمام شهیدان راه قرآن به جنگ آمده ایم لذا اگر خدا مرا به سوی خود خواند به افتخار شهادت نایل آمدم هیچ کس بر مزارم گریه نکند و همه شاد باشند »

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=993

نظر بدهید...

نظر شما برای “طلبه شهید سیدمجتبی مهاجریان”

قالب وردپرس