»نهج البلاغه:
طلبه شهید سیف الله شیردل

10 تیر 1397

طلبه شهید سیف الله شیردل

نام پدر:غلامعلی

تاریخ شهادت: ۱۳۶۴/۴/۲۴

پس کسانی باید در راه خدا جهاد کنند که زندگی این جهان رابه آن جهان می فروشند. وهرکس در راه خدا جهاد کند وکشته شود یا فاتح گردد زود باشد که او را اجری عظیم دهیم.

زندگی نامه

در سال ( ۱۳۴۷) در خانواده ای متدین و زحمت کش متولد گشت. دوران کودکی و تحصیلات ابتدایی را در روستای زادگاهش دشتغران به پایان رسانید .

عشق و علاقه وافرش به علوم دینی که ناشی از تربیت صحیح والدینش بود باعث گردید که جهت ادامه تحصیل راهی حوزه علمیه مشهد گردد.

در مدت حضور در مدرسه علمیه لحظه ای از تهذیب و خود سازی و کسب علم و دانش غافل نگردید و در تمامی صحنه های انقلاب حضور چشمگیری داشت

روزی هم که فرمان تشکیل ارتش بیست میلیونی را امام راحل صادر نمود جزو اولین ها بود که در این لشکر مخلص خدا ثبت نام نمود.

عشق وعلاقه اش به دفاع از اسلام وانقلاب باعث شد تا پس از گذراندن آموزش لازم به ندای رهبر فرزانه خویش لبیک گفت و راهی مناطق جنگی کشور گردد .

عشق به شهداء اوراچندین بار به جبهه های نبرد حق علیه باطل کشانید وسرانجام پس از فداکاری و دلاوری های بسیار در نبرد با دشمنان خدا در تاریخ ۲۴/۴/۱۳۶۴ به آرزوی دیرینه خود نائل آمد و در عملیات قادر منطقه اشنویه و بر اثر اصابت ترکش خمپاره به فیض عظمای شهادت نایل آمد.

پیکر پاک و مطهرش پس از ۶ ماه در تاریخ ۷/۱۱/۱۳۶۴  بر دستان امت شهید پرور طبس تشییع و در روستای زادگاهش به خاک سپرده شد.

بوی خون می اید از این عشق پاک             عطر عاشورا است اینجا عطر خاک

مرد باید فارغ از زندان تن                        تا گزیند در چنین وادی وطن

گزیده ای از وصیت نامه شهید

« وصیتم به جوانان این است که ای جوانان نکند در خانه بمانید و در رختخواب ذلت بمیرید که حسین (ع) در جبهه نبرد شهید شد. مبادا در فراموشی و غفلت بمیرید، که علی ( ع) در محراب عبادت شهید شد و مبادا در حال بی تفاوتی بمیرید که علی اکبر ( ع) در راه اسلام و با هدف شهید شد . »

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=722

نظر بدهید...

نظر شما برای “طلبه شهید سیف الله شیردل”

قالب وردپرس