»نهج البلاغه:
طلبه شهید عباس محمدی

12 تیر 1397

طلبه شهید عباس محمدی

نام پدر: علی

تاریخ شهادت: ۱۳۶۰/۵/۵

هرگز گمان مبرآنها که  در راه خدا کشته شده اند ، مردگانند، بلکه زنده‏ اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‏شوند.

زندگی نامه

وقتی رسول خدا از علی (ع) می‌پرسد: بر عروج و کشته شدن چگونه صبر خواهی کرد جواب می شنود که یا رسول الله، پایگاه شهادت پایگاه صبر نیست که جایگاه شکر و بشارت است.۶ وقتی غیر شهید اینها و صدها هزاران نظیر اینها را می‌بیند و می‌شنود آیا می‌تواند به ژرفای کلام «ثارالله» و فلسفه ‌سهم‌‌‌‌‌‌گونه‌ای که از سخن و شعر شهید می‌جوشد پی ببرد؟ بی‌تردید نه و اگر او خیلی روشمندانه بنگرد تنها افق دوردست و سرخ رنگی را به تصویر می‌کشد خونین و خون‌بار که از آن قطره قطره خون انسانی ریزش می‌کند تا اصیل‌ترین صحنه ‌تراژدی را بر پیشانی زمان نقش زند، و دیگر هیچ یعنی شهید از نگرشهای ژرف فراحسی و فرانگری برخورداربوده و نیز تجربه‌ای از انجام «تعهد فکری و عملی» حتی پیش از انجام آن و مشاهده پرده به پرده صحنه‌های شهادتش اندوخته است اینها چیزهایی نیستند که برای غیر شهید قابل درک باشند. پس به راستی غیر شهید زبان فرامنطقی شهید را نمی‌فهمد، و اصولاً نمی‌تواند به پشت دروازه‌های جهان پهناور عروج نزدیک شود و دقیقاً این تنها شهید است که نه تنها زبان شهید را می‌فهمد که پیش از لب گشودن او دریچه‌های جهان بینیش به گستردگی فلسفه شهادت، و جهانداریش به وسعت حاکمیت «حق» به رویش گشوده شده و همه راز و سرّ عروجش بر او عریان گردیده است.

روحانی شهید عباس محمدی فرزند علی در سال ۱۳۴۲ در روستای مرغوب طبس و در خانواده مذهبی دیده به جهان گشود.

دوران کودکی ودبستان خودرا در روستا سپری نمود ولی عضق به علوم دینی اورا به مشهد کشاند ودرسال  ۱۳۵۷ در مدرسه ی علمیه حجت (ع) در مشهد شروع به تحصیل علوم دینی نمود یک سال از تحصلیش نگذشته بود که داغ پدر دلسوز وفداکارش بر دلش گذاشته شد .

پدر که حامی و نان آور خانواده بود مسئولیتی را بر دوش وی نهاد و او تمام سعی و تلاش خویش را در این راه به کار گرفت تا دو خواهر و برادر کوچکش غربت بی پدری را احساس نکنند .

شهید محمدی قبل از رمضان سال ۱۴۰۰ هجری با اشتیاق کامل به طور داوطلبانه با رژیم کافر بعثی به جبهه جنوب کشور (کرخه نور) شتافت و در تاریخ ۱۳۶۰/۵/۵ بر اثر اصابت خمپاره صدامیان کافر به درجه شهادت نایل آمد.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=954

نظر بدهید...

نظر شما برای “طلبه شهید عباس محمدی”

قالب وردپرس