»نهج البلاغه:

۱۰ مهر ۱۴۰۰

وصیت¬نامه شهید عباس صفر زاده فرزند محمد متولد ۱۳۴۷ اهل روستای محمدآباد طبس که در تاریخ ۳۰/۱۲/۱۳۷۹ در سنگان خواف به شهادت رسید.

وصیت¬نامه متأخّر شهید:
بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم
جنگ جنگ تا رفع فتنه از عالم
به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان
لَا إِلهَ الَّا الله مُحَمَّدٌ رَسُولُ الله عَلیٌ وَلیُّ الله. أَللّهُمَّ إِیَّاکَ نَعْبُدْ وَ إِیَّاکَ نَسْتَعِین
سلام و درود خدا بر پیامبر عظیم الشأن اسلام محمد بن عبدالله(صلی¬الله¬¬علیه¬وآله¬و¬سلم) که از غار حرا ندای لَا إِلهَ الَّا الله سر دارد و مردم را به سوی توحید و خداپرستی خواند. سلام و درود بر ائمه اطهار(سلام¬الله¬علیهم) این منادیان حق و پیام آوران مکتب و رسالت و امامت و سلام و درود بر بنیانگذار مکتب شهادت حسین¬بن¬علی(سلام¬الله¬علیه) و سلام و درود خدا بر منجی عالم بشریت امام زمان(عجّل¬الله¬تعالی¬فرجه¬الشریف) و درود و سلام بر امام عزیزمان خمینی کبیر بنیانگذار جمهوری-اسلامی ایران، این مظهر عدالت و تقوا، الگوی نیابت.
وصیتی چند با شما امت اسلامی کشورمان دارم که به حضورتان می¬رسانم. چه خوب است مرگ سرخ را آگاهانه پذیرفتن و در راهی قدم برداشتن که یاران دین خدا گام برداشته¬اند و با طی آن، شجاعانه به هدف و آرزوی دیرینه¬شان رسیدند. مرگ سرخ راه و روش دیرینه من است و می¬روم تا به آرزوی همیشگی¬ام نائل شوم. ای کسانی که ایران را در میان تمامی ملل جهان سرفراز کردید چون همیشه، گوش به فرمان رهبرمان باشید و روحانیت را گرامی بدارید. ما باید راهی را که انتخاب کرده¬ایم، ادامه دهیم که راه انبیا و امامان(سلام¬الله¬علیهم) است باید این راه را به پیمائیم حتی اگر به قیمت جانمان تمام شود. اسلام خون می¬خواهد و باید خون داد.
خدایا؛ در این چند سال عمری که کرده¬ام غیر از گناه و معصیت و نافرمانی کار دیگری انجام نداده¬ام و در طول عمرم برای اسلام قدمی برنداشته¬ام. امیدوارم اگر خونم ریخته شد خدمتی به اسلام شود. خدایا تو را سپاس می گویم که توفیق حضور در جبهه نبرد در راهت را نصیبم کرده¬ای. وصیت دیگرم به شما مردم شهید پرور این است که پشتیبان ولایت فقیه باشد و راه امامان(سلام¬الله¬علیهم) را دنبال نموده و خدا را یاری کنید که « إِن تَنصُرُواْ اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدَامَکم‏ اگر (آیین) خدا را یارى کنید، شما را یارى مى‏کند و گامهایتان را استوار مى‏دارد.» [قرآن کریم سوره شریفه محمد آیه ۷]
ای مردم پشتیبان انقلاب باشید. این انقلاب به همت خون هزاران شهید به اینجا رسیده و در کربلای غرب و جنوب کشورمان در هر وجب خون شهیدی بر خاک جاری شده پس حافظ این خونها باشید و اگر جبهه نیاز به نیرو داشت بچه های خود را در این راه یاری کنید.
پدر و مادر عزیزم اگر خداوند شهادت را نصیبم کرد ناراحت نشوید و بدانید که اسلام بیش از اینها ارزش دارد و باید آن را یاری کرد. بدانید مؤمن بودن به نماز و روزه تنها نیست دین اسلام هم نماز و روزه دارد و هم جهاد. ما که خواهیم مرد پس چه بهتر که جان خود را در چنین راهی فدا کنیم. إنّالله وَ إنّا إلَیْهِ رَاجِعُون می¬دانم که برای پرورش من زحمت بسیار کشیده‌اید و مشقات بسیاری را تحمل نموده¬اید و من نتوانستم حقی را که بر گردنم داشتید ادا کنم. از شما می¬خواهم که اگر از من بدی دیده¬اید مرا ببخشید و حلال کنید.
پدر، مادر، خواهر و برادران دوست داشتنی¬ام در مرگم گریه نکنید و اگر خواستید بگریید و اشک بریزید بر صحنه¬های ظهر عاشورا در کربلا و بر حسین(سلام¬الله¬علیه) و مظلومیت او گریه کنید. از برادران و خواهران می‌خواهم که مرا حلال کنند و بدی¬هایی که از من دیده¬اند ببخشند و ادامه دهنده راهم باشند. در ضمن راضی نیستم کسانی که تنها شعار پیروی از راه شهدا را می¬دهند و در عمل به گونه¬ای دیگر رفتار می¬کنند پشت سر جنازه¬ام حرکت کنند.
والسلام علی عبادالله الصالحین
الاحقر النّاس عباس صفرزاده مورخ۱۰/۱۲/۱۳۶۵
خداحافظ

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=3045

نظر بدهید...

نظر شما برای “وصیت نامه شهید عباس صفرزاده”قالب وردپرس
پایگاه اطلاعاتی شهدای طبس We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها