»نهج البلاغه:

۱۰ مهر ۱۴۰۰

وصایای شهید محمد اکبر زاده
فرزند علی متولد۱۳۴۴ اهل روستای همت آباد طبس که در تاریخ ۲۳/۱۰/۱۳۶۵ در منطقه شلمچه به شهادت رسید.
وصیتنامه متأخّر شهید:
بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم
الَّذِینَ ءَامَنُواْ وَ الَّذِینَ هَاجَرُ واْ وَ جَاهَدُواْ فىِ سَبِیلِ اللَّهِ أُوْلَئکَ یَرْجُونَ رَحْمَتَ اللَّهِ وَ اللَّهُ غَفُورٌ
رَّحِیمٌ)۲۱۸( ]قرآن کریم سوره شریفه بقره[
کسانی که ایمان آورده و کسانی که هجرت کرده و در راه خدا جهاد نموده اند، آنها امید به رحمت پروردگار دارند و خداوند آمرزنده و مهربان است .
قال الحسین: «فَإِنّی ل أُرَی أَلْمَوْتَ إِلَّ سَعَادَه و لَ اَلْحَیَاه مَعَ أَلظّالِمِینَ إَلَّ بَرَما» بدرستی که من مرگ را جز سعادت نمیبینم و زندگی با ستمگران را جز محنت نمی دانم.
اینجانب برای چندمین بار است به دانشگاهی که درسش ایثار می باشد شرکت نمودهام اما در این دانشگاه رفوزه شده ام چون خداوند گلچین میکند و خوبان را می برد و شهادت نصیب من نشد. برای آخرین بار شاید با ریختن قطرات خونم درخت اسلام و انقلاب را آبیاری کنم چون همه ما شامل آیه شریفه: «إنّا لِلّه وَ إنّا إلَیْهِ رَاجِعُون» هستیم. روزی به سوی خدا باز خواهیم گشت پس چه بهتر است راه خویش را انتخاب کنیم چرا؟ چون ما خود را پیرو امام حسین می دانیم، باید رهرو امام حسین حسینگونه زندگی کنیم و حسین گونه به شهادت برسیم .
برادران و خواهران امروز رزمندگان ما حسین گونه می جنگند حسین گونه به شهادت میرسند ،باشد که ما ادامه دهندگان راه واقعی شهدا باشیم. بار خدایا ما گناه کاریم گناهان ما را با شهادت در راه خودت ببخش و ما را از آتش جهنم خلاص بگردان. وصیتم به برادرانم که اسلحه مرا بردارید و راه مرا ادامه دهید که بهترین راهها، راه خداست.
پدر و مادر مهربانم که مرا با زحمت ها بزرگ کردید و من نتوانستم به شما خدمت کنم. من امانتی از طرف خدا بوده ام خدا خودش امانتش را از شما گرفت و از شما می خواهم که برای من گریه نکنید فقط گریه باید بر حسین مظلوم کربلا کرد که یار و یاوری در روز عاشورا نداشت و باید صبر و استقامت در راه خدا داشته باشیم. اما پیام به همسرم که هنوز ۴ الی ۵ ماهی کام زندگی شیرین نچشیدیم که از تو جدا شدم باید مرا ببخشی و از تو می خواهم که صبر و استقامت در برابر مشکلات و سختی ها داشته باشید و زینب وار زندگی کنید که زینب در روز عاشورا داغ ۷۲ نفر شهید را دید .
پیام به مردم این است که امام را تنها نگذارند و به اسلام و انقلاب کمک کنند و در نماز جمعه شرکت کنند و به سوی جبهه هم بشتابند که فردا دیر است و امام را دعا کنید.
گر مرد رهی میان خون بایدرفت
خرم آن روز کز این منزل ویران بروم راحت جان طلبم و از پی جانان بروم
چند توصیه دیگر: پدر و مادرم اگر من شهید شوم برادرانم راه مرا ادامه دهندکه این راه، راه خدا و راه امامان ماست و اسلحه خونین مرا بردارید و با دشمنان خدا بجنگید و خداوند شهادت من را قبول گرداند. پدر و مادر گریه نکنید و ناراحت نشوید که پسرتان شهید شده و لباس سیاه نپوشید و همیشه روحانیت را دعا کنید و افتخار میکنم که من در این راه شهید شوم و از این دعا هیج وقت فراموش نکنید .
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
والسلام محمداکبرزاده
مورخه ۲/۱۰/ ۱۳۶۵ جبهه های جنوب

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=3043

نظر بدهید...

نظر شما برای “وصیت نامه شهید محمد اکبرزاده”قالب وردپرس
پایگاه اطلاعاتی شهدای طبس We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها